Vestlussaadete sarja "Välgatused" tänases saates tuleb juttu Eestis kadunuks jäänud inimeste otsimisest ja leidmisest. Stuudios on Sihtasutuse Kadunud looja ja tegevjuht Aare Rüütel, vestlust veab Indrek Petersoo.

"Peaksime märkama inimest enda kõrval. Ja kui sõnal "märkama" m-täht eest ära võtta, siis me ärkame ühel hetkel. Siis me näeme rohkem ja oskame olla õigel hetkel teise inimese jaoks olemas," rõhutas Rüütel ligimesearmastuse olulisust.

"Me ei lähe mööda inimesest, kes on kusagil pikali isegi siis kui tal on riided mudased. Läheme tema juurde ja küsime, kas tal on kõik hästi või ta vajab abi. See inimene ei pruugi olla prrjus, võib-olla on midagi juhtunud. Oluline on, et me märkame teist inimest ning meil ei ole kahju ega raske midagi ette võtta," lisas saatekülaline.

"Peame märkama igaühte, eriti praegusel ajal kui oleme rohkem isoleeritud ega saa oma vanavanematel pidevalt külas käia. Peame pürgima selle poole, et igaühel oleks kogu aeg keegi kasvõi telefonikõne kaugusel. Siis on meil vähem inimeste otsimisi," toonitas Rüütel.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!