Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates on taas külas Tartu Hoiu-laenuühistu juht Andro Roos. Juttu tuleb Eesti oma raha taas kasutusele võtmisega seotud eeldustest, võimalustest ja väljakutsetest. Vestlust veab Indrek Petersoo.

"2011. aastal võeti Eestis kasutusele euro. Siis räägiti, et euro tulek on ainuvõimalik lahendus ja euro hinda ei tõsta. Tark ja riigimehelik oleks olnud siseriiklikult jätta paraleelselt euroga jätta käibele ka Eesti krooni, sest rahvusvaluuta väärtust ei tasu alahinnata," leidis Roos.

"Kui eurosid saame sisuliselt Euroopa Keskpangast kommertspankade kaudu laenata ja seda kõrgete protsentidega, siis oma raha võimaldaks palju asju teha. Näiteks kui riik looks rahandusministeeriumi kaudu luua raha või väärtuste väljaandmise süsteemi oma kodanike hüvanguks, oleks sellest Eesti inimestele väga palju kasu," lisas saatekülaline.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!