Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses osas on külas Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison. Juttu tuleb praegusest olukorrast nii Eestis kui Euroopas, rohepöördest ja ulmeliste elektrihindade tagamaadest, euroopalikest väärtustest, võimalikest arengutest Ukrainas ja paljust muust. Saatejuht on Indrek Petersoo.

"Maailmas leidub riike, kes on järjepidevalt töötanud oma sõltumatuse nimel. Näiteks Šveits, mis on energeetiliselt suhteliselt sõltumatu, sõjaliselt sõltumatu ja majanduslikult tugev. Eesti heietab samal ajal selle üle, et meid kaitseb NATO. Meil endal pole vaja väga pingutada ega riigikaitsesse investeerida, sest meil on NATO. See on plaan A. Aga kui teed juttu plaan B-st, siis on see justkui Putini agenda, millest ei tohi rääkida kui tabuteemast," sõnas Madison.

"See näitab ühiskonna ebaküpsust või valmidust võtta vastutus oma enda riigi eest, oma enda tuleviku ja selle kaitsmise eest. Me loodame, et onu Sam või Saksa fritsud tulevad meid kaitsma, justkui neile peaks kõige enam korda minema meie inimeste suveräänsus, iseseisvus või heaolu. Aga on inimesi, kes siiralt usuvad, et riikide vahel pole mitte huvid ja geopoliitiline tasakaal, vaid hoopis sügav armastus ning Texase maksumaksja on nõus kinni maksma sõja kuskil Latgales," ütles Madison.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!