Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates tuleb juttu võimalikest arengutest Ukrainas. Jutuajamine otsib vastust küsimusele milliste valikute ette seisaksid Venemaa sõjalise agressiooni korral USA, Euroopa Liit, NATO ja teiste hulgas ka Eesti. Stuudios on külas erukolonel ja riigikogu liige Leo Kunnas, vestlust veab Indrek Petersoo.

"Ma kaldun arvama, et see on Venemaa poolt "hunt tuleb, ei tule; hunt tuleb, ei tule; tuleb, ei tule" taktika. Kui see toimub piisavalt palju kordi, siis ühel hetkel keegi enam ei usugi, et hunt võiks üldse tulla," sõnas Kunnas.

"Venemaa käsitleb Ukrainat oma mõjusfäärina. Kui vaatame sündmusi aastatel 2014-2015 kui Venemaa annekteeris Krimmi ning tekitas Donetskis ja Luganskis kaks ebaseaduslikku rahvavabariiki, siis Venemaa käsitles seda võiduna. Tegelikult oli see Venemaa jaoks suur kaotus kuna ülejäänud Ukraina läks otsustavalt Venemaa mõjusfäärist välja. Ukraina on selgelt deklareerinud, et soovib saada nii Euroopa Liidu kui NATO liikmeks ning see on Venemaa mõjusfääride poliitika jaoks punane joon," leidis saatekülaline.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!