Vestlussaadete sarja "Välgatused" uue aasta avasaates on külas Eesti-Ungari Seltsi liige, ajakirjanik ja tõlkija Tõnu Kalvet, kes annab põhjaliku ülevaate olukorrast Ungaris läbi eilse, tänase ja homse päeva prisma. Vestlust veab Indrek Petersoo.

"Eestlastel oleks ungarlastelt õppida leidlikkust, püsivust ja kainet mõistust kuna hõimurahva praegune parem olukord meiega võrreldes on paljuski selle teene," ütles Kalvet.

"Ungari oskab leida liitlasi, tänu sellele saavad paljud asjad aetud; võib öelda, et ka võõra rahaga – nad ei pea oma taskust nii palju välja käima, aga head asjad saavad tehtud," lisas ta.

"Kui eestlane satub Ungarisse ja ütleb, et on Eestist, siis enamus ungarlasi teab, et tegemist on sugulasrahva esindajaga ja suhtub temasse hästi. Aga ei maksa ungarlastega suheldes hakata kohe ütlema, et teil on see paha Orbán ja kas te ise olete kõik samasugused lollid. Isegi kui ungarlane on Orbáni kriitik, siis kasvõi mundriau kaitseks kinnitab ta, et asi ei ole nii hull. Ega olegi hull, sest muidu ei läheks Ungari elatustase praegu üles," toonitas saatekülaline.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!