Objektiivi saatesarja "Välgatused" seekordses saates tuleb juttu rahast ning selle eesmärkidest ja funktsioonidest. Stuudios on Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Andro Roos. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Raha on korraga nii eesmärk kui vahend. Aga mitte korraga ja kõigile, vaid eesmärk ühele ja vahend teisele. Raha on vahend sellele, kes raha kaubana toodab, seda müües ringlusse annab ja seda tehes isiklikke, riiklikke ja lõppkokkuvõttes kogu planeedi elu juhtimisotsuseid suunab. See ei ole kodanik, tema tööandja, toetatud erakond ega ka mitte riik või selle näiline võimuladvik. See on kõikidest eelnevatest sõltumatu rahamonopoli omanik – keskpank," rääkis Roos saates.

"Kodaniku, tema tööandja, toetatud erakonna ja riigi ning selle näilise võimuladviku jaoks on raha eesmärk, mille vastu on vahetatud kogu inimese eluenergia ja tööjõud, kogu rahva ühiskondlikud tagatised, nagu pension ja ravikindlustus. Raha vastu on vahetatud ka kogu riigieelarve. Kodanikul, rahval ja riigil on aasta-aastalt rohkem raha, kuid vähem elu ja vähem tagatisi päris elu võimaldamiseks," lisas Tartu HLÜ juht.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!