Pühapäeva õhtul vallandas vasakliberaalne ajaleht Huffington Post ajakirjaniku, kes kirjutas kaks demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni tervislikku olukorda kajastavat artiklit – mis ühtlasi internetist kustutati.

“Ma olen kirjutanud sadu artikleid… ja midagi sellist pole iial juhtunud,” ütles David Seaman esmaspäeva varahommikul postitatud YouTube’i pöördumises. “Paar korda on olnud õiguslikke küsimusi asjade kohta, mis ma olen kirjutanud, ja siis tuli ette arutelusid asjade üle, millest ma kirjutasin… aga nad ei kustutanud lihtsalt artikleid, ei pannud neid kaduma internetist ega tühistanud mu ligipääsu.”

Muuhulgas lisas Seaman oma artiklitele lingi alljärgneva YouTube’i videoga Hillary Clintoni tervislikust seisundist, mida on alates 4. augustist vaadanud ligi 4 miljonit inimest. Ajakirjanik põhjendades seda ilmselge avaliku huviga.

“Ausalt öeldes pole ma iial midagi sellist näinud, ja see sünnib Ühendriikides aastal 2016,” jätkas Seaman. “Otse öeldes ajab see judinad peale. Ma olen veidi hirmul.”

Ajakirjanik rõhutas oma pöördumises, et tal ei ole enesetapukalduvusi ning samuti pole ta kohmakas inimene. “Nii et kui ma peaksin lähipäevil duši all libastuma või midagi sellist, tuleb meil siin rakendada tõenäosust ja statistikat, sest ma ei ole kohmakas inimene ega depressiivne inimene.”

Lingid kustutatud artiklitele: “Hillary Clinton’s Health Is Super (Aside From Seizures, Lesions, Adrenaline Pens)” ja “Donald Trump Challenges Hillary Clinton To Health Records Duel