USA on teatanud Islamiriigi (ISIS) naftatulude olulisest vähenemisest, ent küsimus ISIS-e äripartnerite ning nafta ülesostjate kohta on endiselt lahtine. Nafta vahendajatena on meedias nimetatud Iisraeli, Türgit ja USA-d.
Venemaa riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškov leiab, et Ameerika Ühendriigid protežeerivad oma liitlast Türgit ning üritavad vähendada talle avaldatavat survet seoses süüdistustega ISIS-e nafta vahendamises läände.
USA on tunnistanud, et õhulöögid on vähendanud Islamiriigi naftatulusid 43%, ent ei täpsusta terroristide tuluallikaid. Samas on leitud viiteid, et ISIS-e nafta liigub Türgi kaudu Iisraeli. Türgi presidendi poeg Bilyal Erdogan lükkab tagasi Süüria välisministri Valid Muallemi süüdistused osaluses Islamiriigi naftaäris ning eitab enda ja oma venna osalemist illegaalses tegevuses.
Väljaanne al-Araby on avaldanud Iraagi julgeolekuteenistusele viidates põhjaliku ülevaate sellest, kuidas ISIS-e nafta liigub Süüria ja Iraagi naftaväljadelt Türki ja sealt edasi Iisraeli.
Venemaa välisminister Sergei Lavrov on juhtinud tähelepanu asjaolule, et intsident Vene sõjalennuki Su-24ga toimus pärast efektiivseid rünnakuid ISIS-e naftakonvoidele. Eelmisel nädalal esitas Vene kaitseministeerium briifingul kosmosetehnoloogia abil tehtud ülesvõtteid, millel on näha tsisternautode kolonne, mis liiguvad ISIS-e kontrolli all olevatelt aladelt Türgi territooriumile.
Vene-Türgi suhete tulevikku ei osata ennustada, ent suhete pingestumine ja viimased sündmused on aktiveerinud Tatarstanis rahvuslikult meelestatud ringkonnad, mis avaldasid näiteks heameelt Vene sõjalennuki allatulistamise pärast, näidates üles solidaarsust usuvendadega Lääne-Euroopas, kes juubeldasid Pariisi terrorirünnakute puhul. Samuti keelati Kaasanis algselt ka meeleavaldused Türgi esinduse ees. Vabariigi väliskaubanduses tuleb 26% käibest kaubavahetusest Türgiga ning seal tegutseb 280 Türgi ettevõtet.
Sel ajal kui Tatarstani president Rustam Minnihanov eelistab välispoliitilistel teemadel vaikida ja osa vabariigi elanikkonnast näitab avalikult poolehoidu Türgi tegevusele, on Tšetšeenia liider Ramzan Kadõrov jätkuvalt solidaarne Kremliga.