Saatesarja "Vestlused Einar Laignaga" kümnendas ja ühtlasi kokkuvõtvas saates räägivad teoloog, ajaloofilosoof ja mõõgameister Einar Laigna ning saatejuht Indrek Petersoo advendiaja ning Kristuse, Kõiksuse Kuninga, taastuleku teemal.

Kuigi eestlased on ateistlik rahvas ja isegi uhked selle üle, siis jõulupühade eel leiab inimestes aset ilus muutumine – süüdatakse advendiküünlaid ja oodatakse jõuluaja saabumist.

"See on väga ilus ja tore ning näitab, et ateism on inimestel eelkõige peas. Samuti on ateism omamoodi ebausk: öeldakse, et uppuval laeval ega sõja ajal kaevikus pole enam ühtegi ateisti. See fraas näitab, et kõik on korras kui lösutame soojas toas diivanil ja vaatame telerist meelelahutust, aga kui samal ajal algaks maavärin, siis ühe hetkega on inimese mõte ja suhtumine maailma teine," selgitas Laigna.

"Adventus tähendab ladina keeles tulemist. Ootame tähtsa külalise, Jeesus Kristuse saabumist. Vaatamata kõigele, mis maailmas toimub, tuleb alati vaadata hea ja ilusa poole ning inimestes parem külg välja tuua. Kõik algab iseendast, seega on advent eelkõige enese jälgimise ja distsiplineerimise aeg. Kui midagi suurt on tulemas või sündimas, siis tuleb end selleks korrastada nii seest kui väljast. Oleme kõik inimesed Looja palge ees, vaadakem sinna," toonitas Laigna.

Head vaatamist ja viljakat kaasamõtlemist!