Saatesarja "Vestlused Einar Laignaga" täiendavas saates selgitab teoloog, ajaloofilosoof ja mõõgameister Einar Laigna Soodoma ja Gomorra hävitamise lugu. Saatejuht on Indrek Petersoo.

"Teema on ääretult raske ja tavaliselt inimteadvuse tasandilt vaadates masendav. Kui meie oma elus oleks kõik korras ja hästi, siis see jutustus varastest aegadest ei puudutaks meid. Kõik halvad asjad on juhtunud minevikus ja meie maailmakaemuse kohaselt pole enam võimalik, et selliseid asju võiks veel tänapäeval ette tulla. Progressiusk on oma töö teinud ja koos sellega tekkinud luul, mille oleme lasknud oma pähe kruvida, et kõik läheb ilusamaks, suuremaks, targemaks ja paremaks. Hiljuti kuulsime, et kümne aasta pärast on kõik eestlased ilusad, targad ja rikkad. See meenutab kunagist unelmat kommunistlikust ühiskonnast," ütles Laigna.

"Piiblil on oma kindel huvi: see ei ole ümber jutustada kunagi aset leidnud sündmuste faktoloogiat, vaid anda mõista missugune on nende faktide tähendus kõikidele aegadele, inimestele ja meile tänapäeval. Selleks ei pea olema prohvet, et tajuda, kuidas tänane maailm ja inimtsivilisatsioon on jõudnud mingi tsükli lõppu. Kõik see, mis toimub maakera, looduse ja inimkonnaga on märk sellest, et midagi veereb vastupandamatult lõpplahenduse poole. Lõpplahendus võib olla mitmesugune nagu ka elu lõpplahenduseks võivad olla väga erinevad lahendusvariandid. Seetõttu on Piibli tähelepanu sellel, mis on üle aegade oluline ja vajalik inimestel teada selleks, et nende elu õnnestuks ja vahemikus loomisest kuni lõpuni püsiks see, mis inimese kätte on antud," selgitas saatekülaline.

Head vaatamist ja viljakat kaasamõtlemist!