Politsei Glasgow linnas. Foto: Bigstockphoto

Šotimaa politsei oli kõigest nädal pärast 1. aprillil (sic!) jõustunud vihakõne seadust ummistatud alusetute, pahatahtlike ja poliitiliselt motiveeritud "vihakuritegude" kaebustega, mis on tõsiselt halvanud korrakaitsjate võimet tegeleda päris kuritegude menetlemisega.

Üks Šoti korrakaitse tippametnik on juba kurtnud, et politsei on jõudnud punkti, kus olukord on väljunud kontrolli alt ning politseijõud ei ole enam võimelised olukorda haldama. 

Uue õigusakti kohaselt võib Šotimaal igaüht, kes kasutab transseksuaalide, "interseksuaalsete isikute" või muude vähemuste suhtes kõnepruuki, mida võib arvata "verbaalselt solvavaks", oodata kuni 7-aastane vabadusekaotus. 

Vihakõne seaduse jõustumine tõi koheselt kaasa pahatahtlike aruannete tulva, muuhulgas ka konservatiivide poolt, kes on otsustanud absurdset seadust pseudokaebuste abil naeruvääristada, aga ka neurootiliste vasakradikaalide poolt, kes on võtnud nõuks kasutada uut seadust oma poliitiliste oponentide ründamiseks. 

Šotimaa politseiliidu esimees David Threadgold sõnas, et uut õigusakti hakati koheselt kasutama ära isiklike ja poliitiliste kättemaksude täide viimiseks.

"Šotimaa politsei on läinud avalikkuse ette ja öelnud, et kõiki teateid vihakuritegude kohta asutakse menetlema. See on tekitanud paraku olukorra, kus meil ei ole enam piisavalt ressursse, et olukorraga toime tulla," lausus Threadgold BBC-le. 

Nagu me varem rõhutasime, võib uus seadus tekitada "lisanõudlust" ja tekitada politseile "ressursi defitsiidi", lausus Threadgold usutluses uudistekanalile. 

Šoti politsei on saanud uue "vihakuritegude" seaduse alusel kõigest nädalaga rohkem kui 8000 teatist, millest vähem kui ühel protsendil on olnud alust, et viia absurdse vihakõneseaduse alusel reaalse juurdluseni. 

Toimetas Markus Järvi