Sotsiaalministeeriumi kampaania #samapaljuinimene on häbitult valelik ja manipulatiivne, toonitavad omavahelises arutelus Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri.

Sotsiaalministeeriumi poolt algatatud kampaania, mis kannab pealkirja “Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed” ja mille elluviimiseks on kulutatud taas suur summa maksumaksjate raha, on sügavalt valelik ja manipulatiivne, lähtudes eesmärgist ühiskonna väärtushoiakuid hiilivalt ümber kujundada.

Ühemõtteliselt valelik on ka kampaaniaplakatitel kasutatud loosung “Teiste elu ei muutu sellest, milline mina olen”. “Vastupidi, just nimelt sellest, milline mina olen ehk mil moel mina käitun, sõltub väga otseselt minust sõltuvate ja minuga kokku puutuvate inimeste elu,”  toonitas Vooglaid.

Vihuri sõnul peegeldub kampaaniast hoiak, mille kohaselt riigivõimu teostajad kantseldavad kodanikke nagu lapsi, püüdes neile selgeks teha, kuidas peab õigesti mõtlema. Samuti juhtis ta tähelepanu tõsiasjale, et niisuguste kampaaniatega toimub lubamatu maksumaksjate raha raiskamine.

“Sõnu, et inimesed on erinevad, aga sama palju inimesed, on lihtsalt infantiilne. Palju õnne, saime nüüd kõik targemaks!” ütles ta.

Vabandame viletsa helikvaliteedi pärast!

Mis teil ometi toimub seal sotsiaalministeeriumis?

Sotsiaalministeeriumi propagandistliku tänavakampaania loosung on valelik