Eile koos Austriaga Budapestis aru pidanud Visegrádi riigid ehk Poola, Ungari, Tšehhi ja Slovakkia teatasid, et boikoteerivad sel pühapäeval Brüsselis peetavat migratsiooni-teemalist mini-tippkohtumist.
Nagu kirjutab Reuters, lennutas Visegrád ühtlasi kriitikanoole Angela Merkeli suunas, süüdistades Brüsselisse kutsutuid selles, et asju aetakse omaenda sisepoliitilistel põhjustel.
Teatavasti kõigub sisserände tõttu tugevasti Saksa kantsleri kodune koalitsioon ja ilmselt ka positsioon valitsusjuhina.
Siiski ei ole tegemist "boikotiga" sõna otseses mõttes, kuna Visegrádi riike ei ole pühapäevasele üritusele kutsutudki.
Politico teatel korraldab kõnealuse kriisikohtumise Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker – ning seda sakslaste palvel, kes maadlevad ülalmainitud koduse kriisiga.
Ilmselt istuvad Brüsselis lisaks Merkelile laua taha ka Prantsuse, Itaalia, Kreeka, Malta, Hispaania, Bulgaaria, Austria, Hollandi ja Belgia liidrid.
Uute Uudiste andmetel ütles Ungari peaminister Viktor Orbán, et kriisikohtumine on vastuolus Euroopa Liidu tavadega ning õige koht nende küsimuste arutamiseks on järgmiseks nädalaks kavandatud ametlik Euroopa Ülemkogu.
Samal ajal on Prantsuse president Emmanuel Macron võrrelnud Euroopas pead tõstvaid rahvuslikke ja migratsioonivastaseid meeleolusid pidalitõvega, vahendab Postimees.
"Ütlen teile kõige karmimate sõnadega: paljud vihkavad Euroopat ja nad on teinud seda pikka aega," kõnetas Macron kaasmaalasi. "Nüüd näete te neid tõusmas nagu pidalitõbe kõikjal Euroopas, riikides, kus me arvasime, et nad ei ilmu enam kunagi välja," vihjas ta tõenäoliselt Austriale ja Itaaliale.
Valitud Euroopa Liidu liikmed peavad pühapäeval maha kriisikohtumise migratsiooni teemadel