Foto: Hippopx

Covid-19 piirangute laadil ja teatud agressiivsetel inimeste allutamise psühholoogilistel süsteemidel on õõvastavalt palju ühist, vahendab Karol Kallas.

Peale Korea sõda üritasid Ameerika Ühendriikide õhuväe psühholoogid aru saada, mida, miks ja kuidas käitusid põhja-korealased ning hiinlased vangi langenud Ameerika lenduritega. Selliseid sõjavangidest lendureid, kelle Hiina Rahvavabariik kaks aastat peale Korea sõda ameeriklastele üle andis, oli kokku 235.

Uuringu teostamine usaldati US Air Force'i sotsiaalpsühholoogile Albert D. Bidermanile, kes oli tuntud sõjavangide hingeelu eksperdina.

Bidermani uurimus "Kuidas kommunistid püüdsid sõjavangidelt valetunnistusi välja pressida" (Communist Attempts to Elicit False Confessions from Air Force Prisoners of War) avaldati teadusajakirjas Bulletin of the New York Academy of Medicine (New Yorki Meditsiiniakadeemia bülletään). Sõjavangide hingeelu puudutavast teadustööst sai omamoodi teedrajav tähtteos, mille järeldusi kasutatakse tänaseni näiteks "sõjas terroriga" ja koduvägivalla mehhanismide lahkamisel

Blogi americandigest.org autoril Vanderleunil tuli pähe kõrvutada Bidermani "väljapressimise tabelit" tänaste Covid-19 pandeemiaga seotud piirangutega, ja paralleelid on pehmelt öeldes ehmatavad.

Esmalt Bidermani teadustöös esitatud tabel, mida ja kuidas Hiina kommunistid USA sõjavangidega tegid.

Kommunistide sunnimeetmed inimeste allutamiseks,
mille eesmärgiks on ohvri kuulekus

Ajal kui globaalne eliit räägib täiesti lahtise tekstiga Suurest lähtestamisest ja kogu Covid-19 ümber toimuv muutub järjest arusaamatumaks, panevad sellised liiga paljus kokku langevad võrdlused kõik ettevaatusprintsiibi kellad helisema.

Allpool toodud Covid-19 kriisi järele kaasajastatud "kuulekusetabeli" ekstreemsematest näidetest on Eesti küll pääsenud, kuid millised võtted kehtisid näiteks Ühendkuningriigis mitmeid nädalaid ja kehtivad täna Austraalia mitmetes osariikides ning ähvardavad saada reaalsuseks paljudes teistes riikides.

Vanderluni tähelepanekud:

  1. Isolatsioon: sotsiaalne distantseerumine; eemalolek kallitest inimestest, tohutu tööpuudus; teistest eraldumine, pool–isolatsioon; karantiinid ja isolatsioonilaagrid. 
  2. Tajude monopoliseerimine: liikumispiirangud; monotoonsuse loomine, igavus; kogunemiste, koosolemiste, kontsertide, spordiürituste ära keelamine; totaalne kontroll meedia sõnumite üle, informatsiooni tsenseerimine.
  3. Kurnatuse esile kutsumine: kohustus olla kodus, kõik meedia on negatiivne; keelatud on trenni teha ja suhelda.
  4. Ähvardused: ähvardatakse (väike)ettevõtted kinni panna ja neid trahvida; ennustatakse pikka karantiini ja sunnitud vaktsineerimist; luuakse isolatsioonilaagrid.
  5. Juhuslikud järelandmised: lubatakse avada mõned poed ja teenused; lubatakse avada restoranid, kuid minimaalses mahus; lubatakse koguneda pisut suurematel seltskondadel; järeleandmistele järgnevad karmimad reeglid.
  6. Kõikvõimsuse demonstreerimine: üle maailma korraldatakse majanduse sulgemine; raha luuakse eimillestki ja toetustega tekitatakse sõltuvus; luuakse inimeste totaalne jälgimissüsteem alates telefonirakendustest kuni lõpetades 5G implantaatidega.
  7. Alandamine: maski kandmine, häbistatakse inimesi, kes ei kanna maski või ei pea sotsiaalset distantsi; sunnitakse inimesi seisma ringides või joonte taga; sunnitakse inimesi ootama oma järjekorda väljas ukse taga; igas poes on käte desinfitseerimisvahendid.
  8. Nõutakse mõttetuid asju: pereliikmed peavad hoidma eraldi; maske kästakse kanda kodus ja intiimse läbikäimise ajal; lubatakse koos viibida millegagi põhjendamata arvul inimestel; kogu aeg peab kasutama desifintseerimisvahendeid.

Isolatsiooni, kõikvõimsuse näitamise, alandamise, mõttetute nõudmiste esitamisega jne – ohvrite kuulekaks sundimisega – on tegemist näiteks ka Euroopa Liidu eelarve ja Covid-19 päästepaki ümber toimuva puhul, kus Poola ning Ungari surutakse suvalise demagoogiaga ning suvaliste jõuvõtetega järjest rohkem nurka.

Samasuguse alandamise, manipuleerimise ja "kõikvõimsuse kuvamisega" on tegemist Euroopa Liidu majanduse suure rohelise "lähtestamise" puhul. Euroopas, selleks, et kohe ja jube kiiresti maailm ära päästa, ei tohi olla peale "rohelise" enam muud majandust ja seda hoolimata sellest, kas tehnoloogia on selleks valmis või ei ole.

Igaüks võib näha, kuidas "roheluse" nimel nõutakse mõttetuid asju, kuidas ühelt poolt jagatakse elu "rohestamiseks" ohtralt toetusi, kuid teiselt poolt muudetakse igasuguste roheelektri ja teiste klorofülli maksudega inimeste elu järjest ebamugavamaks ning kallimaks.

Globalist-progressistlik kabal on nõuks võtnud panna maailma kallal toime Suur lähtestamine ja see ei ole "vandenõuteooria", vaid avalik kava, millest räägivad teiste hulgas ÜRO sotsialistist juht ja maailma rikkamate riikide peaministrid. Mõtlevate inimeste jaoks, ja kui need natukenegi ajalugu tunnevad, tähendab Suur Lähtestamine ainult järjekordset Suurt Hullust.