“Me ei taha rohkem islamit, vaid vähem islamit. Seega, Türgi, hoia meist eemale,” ütleb pöördumises Türgi ja türklaste poole Hollandi Vabaduspartei liider Geert Wilders. 

Kolme päeva pärast toimuvate Hollandi üldvalimiste soosik ning islami-vastasel platvormil kandideeriv Wilders on rõhutanud, et islam on vastuolus inimõiguste ja demokraatiaga ning õhutab oma pühendunud järgijates vägivalda.

Ühtlasi hoiatab Wilders, et president Recep Tayyip Erdoğan on ohtlik islamist, kes soovib tõsta kõrgele islami lipu. “Me ei taha ka viisavaba liikumist Euroopas türklastele ning valitsused, kes seda soosivad, hääletatakse võimult maha,” teatas ta.

Wildersi sõnum kõlab keset teravat tüli teatud Euroopa riikide nagu Austria ja eriti Hollandi vahel, kes on keeldunud lubamast Türgil korraldada oma territooriumil poliitilisi demonstratsioone mobiliseerimaks Euroopa 5,5 miljonit türklasest kodanikku hääletama 16. aprillil praegu parlamentaarse Türgi muutmise poolt vabariigiks, kus võimu teostab president.

Saksamaal lubati Türgi peaministril Bilani Yildirimil 18. veebruaril lahkesti kampaaniakoosolek maha pidada.

Samal ajal kui välismaalt juhitud protestid on Türgis keelatud, nimetab kodumaal võimutäiuse poole pürgiv president Erdoğan Läänt ja spetsiifiliselt hollandlasi natsideks ja fašistideks.

Hollandi peaminister Mark Rutte on keeldunud Türgi ees nende nõudmisel vabandamast, asetades sisuliselt küsimärgi alla Erdoğani vaimse tervise, kes kavatseb oma sõnutsi jätkata sõjakat käitumist Hollandi suhtes ning on palunud ÜRO sanktsioone, kuni tulpidemaa vabandust palub.

“Oled sa peast põrunud? Natsid pommitasid meie maad teise maailmasõja ajal. Niiviisi rääkida on täiesti vastuvõetamatu,” ütles Rutte.

Hollandis elab üle 400 000 türklase ning nende reaktsioon Rotterdamis oli tormiline. Vaadake Hollandi politsei vastumeetmeid:

https://www.youtube.com/watch?v=ZayO1VeFScs

Löögi alla sattus ka Hollandi saatkond Türgis, mille masti õnnestus türklastel heisata Türgi lipp, saateks hüüd:”Allahu Akbar!”

https://www.youtube.com/watch?v=9c0za8KZGg0

Lisaks lugeda ning pilte ja videoid vaadata saab siit ja siit.