Kuidas saada suureks? Kaitstes kõige väiksemaid. Seda on Donald Trump lubanud teha. Foto: Saeed Khan, AFP/Scanpix

Ülekaalukalt USA presidendivalimised võitnud vabariiklaste kandidaat Donald Trump rõhutas oma viimases debatis demokraadist rivaali Hillary Clintoniga sündimata laste õigust elule, teenides sellega pro-life organisatsioonide toetuse.

Valimiste lähenedes hakkasid Trumpile üha rohkem toetust avaldama mustanahalised pastorid, viidates aborditööstuse masendavale "edule" afroameeriklaste seas.

Hillary Clinton rõhutas samas debatis uhkusega, et pooldab osalise sünni aborti ehk võimalust tappa laps, kes on juriidiliselt veel emaihus, kuid osaliselt väljas.

Lisaks lubas Trump korduvalt, et nimetab ametisse konservatiivsed ja elu pooldavad ülemkohtu kohtunikud. Pretsedenditu sammuna avalikustas ta ka konkreetsete kohtunikukandidaatide nimed.

Veel enne oma surma jõudis Trumpile toetust avaldada elupooldava liikumise emaks kutsutud Phyllis Schlafly.

Kuigi peavoolumeedia näitab hetkel peamiselt pilte Hillary Clintoni pooldajate pettunud ja jahmunud nägudest, ei olnud Trumpi võidus midagi üllatavat.

Sellest kõneles muuhulgas tõsiasi, et paljude ameeriklaste õuesid ehtisid juba mõnda aega Trumpi-plakatid ja autosid Trumpi-kleepekad.

Samuti kogunes Trumpi kampaaniakoosolekutele vahel lausa 15 000 – 20 000 inimest, hoolimata sellest, et üritused kuulutati sageli välja vaid päev varem ning need toimusid lõuna ajal.

Trumpi immigratsioonipoliitika meeldis seaduslikult maale tulnud latiinodele, kes on selleks näinud vaeva ja läbinud aeganõudva, kuid korrektse kodanikuks saamise protsessi.

Hommikul kell seitse avatud valimisjaoskondade ees olid kohalike reporterite sõnutsi pikad sabad, tihti kuni parklani välja. Nagu kirjeldasid enne lingiga lisatud saate salvestamist hääletamas käinud TruNewsi ajakirjanikud, oli atmosfäär eriti eelmiste valimistega võrreldes sootuks erinev.

Inimesed seisid tõsiselt, sisuliselt valitses vaikus.