Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles ERRile, et ta ei ole Toompea meeleavalduste kohta tehtud KAPO ohuhinnangu sisu kohta valetanud ning ametist lahkuda ei plaani, kuna tunnetab peaministri ja siseministri jätkuvat usaldust. Vaher tunnistas, et tema sõnavõtt ajakirjanduses oleks pidanud olema "selgem". Vaheri väitel viitas kõnealune ohuhinnang "võimalikule tulevasele ohule".
Aprilli keskel Vilja Kiislerile antud intervjuus väitis Vaher KAPO ohuhinnangule viidates, et põhiseaduslik kord võib olla seoses meeleavaldustega ohus. Mitmed EKRE poliitikud, kes ohuhinnanguga tutvuda on saanud, on kinnitanud, et säärast väidet hinnangus ei esine. Nüüd Vikerraadiole antud intervjuus väitis Vaher, et dokument kirjeldas "võimalikku tulevast ohtu", tuues paralleeli Venemaalt tulenevale ohule Eestile.
Vaheri sõnul on ta enda poolt Kiislerile öeldu osas vestelnud ka peaminister Kaja Kallase ja siseminister Kristian Jaaniga, kes Vaheri hinnangul teda endiselt usaldavad, mistõttu pole tal vaja vastutust võtta ehk ametist lahkuda. Veel leidis Vaher intervjuus, et KAPO ohuhinnangut ei maksa "üle tähtsustada", kuna sellest olevat olulisem terviseameti ohuhinnang.
Eilsel valitsuse pressikonverentsilt leidis Kallas, et Vaheri poolt tehtud väljaütlemist ei tohiks tõlgendada sõna-sõnalt. Kallas märkis, et temale teadaolevalt ei kujutanud meeleavaldused endast ohtu põhiseaduslikule korrale. Kuigi Kallas ei osanud öelda, kas ta on ise KAPO ohuhinnangut lugenud, viitas ta, et ühes ohuhinnangus, millega ta tutvunud oli, räägiti meeleavaldajate soovimatusest Toompealt lahkuda.
Kallase sõnul oli kõnealuse lause mõte selles, et meeleavaldajad jätkaks meele avaldamist ka siis, kui konkreetne seaduseelnõu, mille vastu protestiti, enam päevakorras poleks. "Nad ei lähe ära, nad tahavad takistada riigi toimimist. Seda võib tõlgendada, et on oht riigi toimimisele, aga seadusepügala järgi see seda ei ole. Minu meelest see pole vastuolu, see oli see, mis seal umbes kirjas oli," rääkis peaminister.
Toimetas Jaanus Vogelberg