Maailmakuulsat Kanada evolutsioonipsühholoogi Gad Saadi tabas peale Ameerika Ühendriikide kõrge poliitiku Kamala Harrise eriti küündimatut Ukraina teemalist sõnavõttu ahastus läänemaailma tuleviku pärast, mille ta sotsiaalmeedias välja valas.
Professor Saadi tegi tõredaks Harrise järgmine sõnavõtt üle Ühendriikide levivas raadiosaates "Morning Hustle" (Hommikune sagin).
New York Post vahendab: Kamala Harris saavutas rumalate sõnavõttude klassis täiesti uue taseme.
Kui Harris esines sündikeeritud raadioprogrammis Morning Hustle, palus üks saatejuhtidest tal tavalisele inimesele arusaadaval viisil, kes ei mõista, mis täpselt toimub ja kuidas see võib otseselt mõjutada Ameerika Ühendriikide inimesi, Ukraina konflikt lahti seletada.
Harris alustas aeglaselt sõnu seades:
Nii, Ukraina on riik Euroopas.
See asub teise riigi kõrval, mille nimi on Venemaa. Venemaa on [Ukrainast] suurem riik. Venemaa on võimas riik. Venemaa otsustas väiksemasse riiki, mille nimi on Ukraina, sisse tungida. Nii, põhimõtteliselt, on see vale ja läheb vastuollu kõigega, mis on meile tähtis.
Professor Saad reageeris Harrise Ukraina teemalisele sõnavõtule järgnevalt:
Mõelge kõigile presidentide administratsioonidele (vabariiklaste või demokraatide), mis on olnud võimul. Nüüd mõelge Joe Bidenist (@joebiden) ja Kamala Harrisest (@kamalaharris). Kas need on parimad inimesed nendesse ametitesse, kus nad on? Kas nad äratavad usaldust? Kas keegi, kes nende poolt hääletas, kahetseb oma otsust?
Kanadas elava vaatleja ja inimpsühholoogia õppurina paneb mind imestama tänase USA administratsiooni lapselik imbetsillsus. Sellised asjad juhtuvad siis kui inimesed teevad oma valikuid minnes vastuollu meritokraatia eetikaga. Maailm maksab meie ärklevate indulgentside eest ränka hinda.
Kui mõni inimene on kuulanud seda masendavat iba, mis tuleb välja Harrise suust ja suudab peale seda väita, et ta on oma kohta väärt, siis selline inimene on häbiks inimväärikusele. Harrise intellektuaalne tase on probleemidega kolmanda klassi lapse oma. Ta ei tea mitte midagi. Ta ei ütle mitte midagi. Ta ei loe mitte midagi. Ta pole mitte midagi üles ehitanud. Ta pole mitte midagi saavutanud. Ta on Justin Trudeau. Ta on Jacinda Arden. Ta on parasiitidest võhikute klassi osa, kes kasutavad süsteemi võimu saavutamiseks kurjasti ära. Meie poliitilised süsteemid on tõeliselt katki. Me maksame selle eest väga kõrget hinda.
Mõelge Sir Winston Churchillile kui ta pöördus oma kõnega Briti rahva poole ja kutsus neid üles natsionaalsotsialistidele vastu astuma. Nüüd mõelge Joe Bidenile ja Kamala Harrisele. See on sarnane olukorraga kui keegi võtaks alla üheksa aastase hobi korras jalgpalli mängiva tüdruku ja saadaksid ta meeste maailmakarika finaali.
Nad ei kuulu maailma areenile. Üks peaks istuma vangis. Teine peaks töötama kuskil telemarketingi ettevõttes. Kas te tõesti usute, et need kriminaalsed klounid suudavad juhtida Ameerika Ühendriike meie ees seisvate geopoliitika teemade miiniväljal? Ma jälgin olukorda täielikus šokiseisundis.
Kõik sellised kohutavad valimiste tulemused saavad alguse haigusidude moodi ideedest (idea pathogens), millest on saanud meie ühiskondades normaalsus. Halbadel ideedel on tagajärjed. Need saavad alguse ülikoolidest, kuid põgenevad sealt maailma. Me näeme in vivo, millised on selle tagajärjed. Jumal aita meid.
Maailm koosneb kenadest ja tõeliselt vastikutest inimestest. Keegi ei saa olla üks suurimatest geopoliitilistest jõududest kui ta on alati kena, empaatiline ja üdini tundlik. Hitlerit ei huvitanud keskkonnarassism. Putinit ei huvita soolised asesõnad (gender pronouns). Jinping ei muretse mitebinaarsete inimeste õigluse pärast. Islamistid ei hooli "sekusaalvähemused Palestiina eest" (Queers for Palestine) liikumisest .
Inimloomuse mõistmine on põhimõtteline eeldus igasugusele sekkumisele. Progressiusk on inimloomuse eiramine. See on eksitav miraaž, mille juured on utoopilises ükssarvluses. Suuremasse osasse tänastesse lääneriikide juhtidesse on süstitud nägemus, kuidas maailm peaks toimima ja mis põhineb reaalsuse eitamisel. Selle tulemusena, ükskõik mida progressiusk puutub, selle see hävitab. Lõpuks tapab see meid kõiki ära, sest vabu ühiskondi pole võimalik kaitsta pahempoolsete põhimõtetega.
Gad Saad üritas järgnevalt ette kujutada, kuidas "professor" Kamala Harris kirjeldaks teisi maailmapoliitika kitsaskohti:
Professor Kamala Harris selgitab Rwanda genotsiidi: "Mitmekesisus ja keskkonnarassism mõjutavad ebaproportsionaalselt suurel määral musti inimesi. Rwanda tapmised on üks valge ülemvõimluse vorme. Me peame politseilt raha ära võtma kui me tahame rwandalased sellest kurjusest päästa. Hakkame peale. (Let's do this.)"
Lähis-Ida ekspert professor Kamala Harris selgitab ISISt: "Nad on pahad mehed, kes kiusavad häid inimesi. Me peame tegema seda, mida me teeme iga päev ja peame tegema seda, mida me saame teha homme ning mida me oleme teinud eile, aga teeme ka nüüd. Hakkame peale."
Kui lobotomiseeritud kõkutaja Kamala Harris oleks olnud USA eesotsas Hitleri ajal: "Hitler on paha mees, kellel on vuntsid. Ta kiusab vähem pahasid riike ja see pole väga kena. Tema inimesi nimetatakse natsionaalsotsialistideks. Inimesi, keda nad kiusavad, nimetatakse juutideks. Me peame tegema koostööd."
Gad Saadil ilmus eelmisel aastal tänaseks juba kümnetesse keeltesse tõlgitud raamat "Parasiiidest puretud meel: kuidas nakkavad ideed tapavad terve mõistuse" (The Parasitic Mind: How Infectious Ideas Are Killing Common Sense).
Toimetas Karol Kallas