Ameerika Ühendriikide tuntud ühiskonnategelane Benny Johnson kirjeldab kunstipärase – ja ingliskeelses meedias välgukiirusel leviva – tekstiga julgeolekuriiki valitsevat soerdlikku masinat.
Tont masinas
Küsimus: mis Ameerika Ühendriikides päriselt 2023. aastal toimub?
Süüdistustel pole [Donald] Trumpiga mitte midagi pistmist. Mitte päriselt. Samamoodi pole ametist vabastamist nõudvate kuritegude varjamisel mitte midagi tegemist [Joe] Bideniga.
Ärge laske ennast lolliks teha. Joe Biden ei ole ei mõjukas ega tark. Ta on vaevalt elus. Just see ongi asja sisu.
See on näide puhta VÕIMU [siin ja edaspidi autori suurtähed] kehtestamisest, mida teevad need, kes "evivad" meie ühiskonnas päris võimu. Nendeks on julgeolekuriigi administraatorid.
"Julgeolekuriik" kujutab endast Washington DC (USA halduskeskus) igavestest, fossiliseerunud kärnkonnadena võimukeskuse külge klammerdunud aparatšikutest koosnevat tähtkuju.
Julgeolekuriik ei pane "mitte kunagi" oma nimesid hääletussedelitele. See oleks liiga räpane. Nemad ei mõtlegi nii madalale laskuda.
Sest nemad on tont masinas (Ghost in The Machine)
Palju suuremat võimu kujutab endast võimalus kontrollida, kes TOHIVAD kandideerida mõnele poliitilisele ametikohale. Keda lubatakse valimisi VÕITA. Kellel lastakse ametisse JÄÄDA (id est Richard Nixon ja John F. Kennedy).
Presidendid tulevad ja lähevad. Süsteem jääb alati samaks. Julgeolekuriigi süsteem on olnud paigas juba üle seitsmekümne aasta. Kõik presidendid põlvitavad selle ees. Mitte ükski president ei saanud hakata sellele vastu ja sealjuures jääda ellu… See oli nii, kuni süsteemi suure murdumiseni 2016. aastal.
See oli aasta kui julgeolekuriiki alandati kogu maailma silmis ja näidati, et tegemist on võimuta petistega. Pabertiigritega.
Siinkohal ma mõtlen, et kui Donald Trump võidab sinu võitud Clintonite kandidaati ülekaalukalt, peale seda kui valimisi Trumpi kahjuks võltsiti, siis see näitab, et võltsijatel ei ole tegelikult võimu.
Maailm nägi seda. Seejärel puhkes meie ühiskonnas selline kriis, mida kunagi varem polnud nähtud. Neil on võim ainult tänu tekitatud muljele – projektsioonile. Trump lõi selle projektsiooni kildudeks.
Ameerika inimesed tegid selle süsteemi 2016. aastal katki ja Trump oli meie tööriist. Me põlgasime masina ära ja naersime sellele näkku.
See põhjustas masinas psühhootilise murdumise. Metastaseerus kättemaksu nõudev kius neid alandanud tavaliste ameeriklaste vastu.
Nad rebisid võimu tagasi enda kätte, rikkudes sealjuures deemonlikus hulluses ja pimedas kättemaksuihas kõiki reegleid.
TÄNANE PÄEV kujutab endast puhast sunnivõimu ja kontrollitud hävitustööd. Kui nad ei saa riiki valitseda, siis põletavad nad kõik maani maha, nii et järele jääb ainult must maa.
Kas te näete seda põrgulikult korrumpeerunud, vanadusest nõtra, dementset lasteahistajat?
Tema on president. Meie [s.o süvariik] tegime temast presidendi. Ainult sellepärast, et teid mõnitada. Me võime seda teha.
Näete, kuidas talle tema ilmselgete kuritegude eest mitte kunagi ei esitata mitte ühtegi süüdistust? Meie [s.o süvariik] saame seda teha. Meie kontrollime "õigust" ennast.
Näete seda oranži meest, kes tegi meile kurja? Ta seisab silmitsi 1000-aastase vanglakaristusega sõnade ja tegude eest, mis ei ole kuriteod. Meie mõtlesime need kuriteod välja. Täna me süüdistame presidenti sõnavabaduses. Meie ütleme, mis on "tõde".
Kas teil on võimalik midagi selle vastu ette võtta? Hakkate meelt avaldama? Me heidame teie vanaemad vangikongi, kui nad julgevad "meelt avaldada".
Kui te üritate võtta ette midagi kavalamat, siis me päästame valla järgmise viiruse. Paneme teid jälle tuppa kinni. Hävitame teie naabruskonna, aktsiaturu ja raha [väärtuse].
Teie, Ameerika inimesed, olete MITTE KEEGI ja meie, MASIN, tähendame kõike.
Mis toimub täna Ameerika Ühendriikides, on ameeriklaste kallal VÕIMU rakendamine.
Jõu näitamine.
Nüüd te teate, kes on teie vaenlane.
Hakake vastu.
Kui teil on veel selleks võimalus.
P.S. Sarnaste järeldusteni jõuab Brownstone Institute'i vanemteadur Thomas Harrington arvamusloos ""Universumi kuningatele" on sadism ja inimeste alandamine eesmärk omaette".
Toimetas Karol Kallas