19. jaanuaril lõppes Maailma Majandusfoorumi Davose kohtumine ja alljärgnevalt on Objektiivi poolt seatud ritta mõned maailma nomenklatuuri tippkokkutuleku olulisemad sõnavõtud.
Tänavuse Maailma Majandusfoorumi (WEF) Davose kohtumise peateemaks oli "usalduse taastamine". WEF-i esimees Klaus Schwab määras enda "maailma tuleviku eestkostjaks": "Me peame uuesti avastama ja võtma omaks jutupunktid, mis on juhtinud inimkonda selle algusest saadik – me [WEF-lased] peame olema parema tuleviku eestkostjad."
"Tuleviku eestkostjatena me vastutame, et maailm saaks võimaluste poolest rikkamaks ja õiglasemaks. … Juhtidena valitsustes, ärimaailmas ja ühiskonnas kanname me vastutust usalduse taastamise eest ja usalduse taastame me näidates, kuidas me kanname välja oma rolli [tuleviku] eestkostjatena."
WEF-i tegevjuht Børge Brende ja Ameerika Ühendriikide valitsuse rahvusliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan rääkisid lahtise tekstiga "uuest" elik "järgmisest maailmakorrast". Sullivani sõnul on külma sõja järgne maailmakord lõppemas ja tulemas on midagi uut. Ta leiab, et "meil" on võimalik anda sellele kuju ja selle keskmes on paljud olemasoleva maailmakorra tuumikpõhimõtted ning -institutsioonid, mida on vastavalt uuetele väljakutsetele (nt majandus ja kliimakriis) kohendatud.
Keskkonnaaktivist soovib põllumajanduse, kalanduse ja energiatootmise "ökotsiidist" teha rahvusvahelise kriminaalkuriteo.
Hollandi kuninganna Maxima rääkis, et kõik maailma riigid vajavad biomeetrilist digitaalset isikutunnistust, sest sellega on võimalik kontrollida, kas inimene on "vaktsineeritud".
Ühendkuningriigi tuntud avaliku elu tegelane Laurence Foxx leiab George Sorose poja Alex Sorose kohta: "Julgustav on näha, et George Sorose poeg ei ole karbis kõige teravam pliiats. Need pisikesed pahad poisid vajavad päästmist iseenda käest."
Wall Street Journali peatoimetaja Emma Tucker arvab, et uudised "kuuluvad" korporatiivsele meediale ja see on uudiste "väravavalvur". Kahjuks täna tuleb korporatiivsel meedial usalduse hoidmiseks palju enam vaeva näha, sest inimesed võivad minna uudiseid lugema ükskõik kuhu.
WEF-lased saavad isegi aru, et nende jaoks pole kõige paremad ajad. Maailma Majandusfoorumi tegevuskava kaastööline Ngaire Woods kirjeldas: "Heaks uudiseks on asjaolu, et nomenklatuur üle maailma usaldab üksteist aina rohkem. Me võime tulla kokku ja koos mõelda välja ning teha ilusaid asju. Halb uudis on see, et suurem osa inimesi usaldab seda nomenklatuuri aina vähem. Seega me võime küll juhtida, aga kui inimesed [meid] ei järgi, siis me ei jõua sinna, kuhu me tahame jõuda."
Argentiina president Javier Milei seletas WEF-lastele, kuidas sotsialism, feminism ja kliimahullus teevad inimesed vaeseks ning õnnetuks.
Heritage Foundationi juht Kevin Roberts lisas omalt poolt, et kõigele, mida Davoses räägitakse, tuleb käituda täpselt vastupidiselt.
Toimetas Karol Kallas