Tuntud ajaloolane Timothy Snyder nimetab sotsiaalmeedias demokraat Joe Bideni ametiaega "õnnistatud" ajalooperioodiks.
Viimasel Lennart Meri konverentsil Tallinnas esinemas käinud Snyder postitas 26. juulil sotsiaalmeediasse:
"Mida Ameerika Ühendriikide president tegi viimasel pühapäeval (21.07), oli inimlikult hunnitu ja moraalselt erakordne. Veel aastaid otsivad ajaloolased sõnu kirjeldamaks, millist õnnistust kujutas endast Biden."
Tuntud statistik ja valimistele keskendunud poliitikaajakirjanik Nate Silver kommenteeris Snyderi seisukohta:
"Kõik objektiivsed kajastused osutavad, et Joe Biden loobus Ameerika Ühendriikide presidendiks kandideerimisest, kuna ta nägi, et ta võib valimised kaotada. Samamoodi võis tema partei teha talle selgeks, et ta läheb kas heaga või sunnitakse ta lahkuma halvaga."
Tuntud ajakirjanik ja ühiskonnategelane Alex Berenson lahkas sotsiaalmeedias Snyderi postitust:
"Osutatud Timothy Snyder on Yale'i ülikooli ajalooprofessor. Ma pole kunagi tundnud nii suurt häbi, et ma olen käinud Yale'i ülikoolis. Isegi mitte Halloweeni kostüümide fiasko ajal. See naeruväärne propagandatöötaja istub eluaegse professori toolil."
Berenson lisas postitusele:
"Et asi oleks selge: Joe Biden lõpetas Ameerika Ühendriikide presidendiks kandideerimise karjudes ja siputades, sest
- Ta oleks kaotanud valimistel nii suurelt, et see oleks mõjunud Demokraatlikule parteile hävitavalt ja partei hakkas mässama;
- Valijad nägid, et tema dementsus (mida ta üritas varjata) muutis ta ametiks kõlbmatuks.
Lennart Meri konverentsil pidas Snyder loengu Ukraina ajaloost, mille sisuks oli, et tänase maailmakorra säilimine sõltub Ukraina sõja tulemustest. Seejuures nimetas ta Euroopa Liitu "imperialismijärgseks korraks" või valitsusvormiks. Kogu Euroopa ajalugu sai alguse kliimamuutustest ja Ukraina sõda kujutab tema sõnul sõda kliimausu headuse ja "maailma suurima süsivesinikkude oligarhi" kurjuse vahel. Kui sõja võidab "süsivesinikkude oligarh", "siis jääb üleminek rohelisele energiale ära".
Nii Euroopa Liidu enda poliitikute kui tuntud teadlaste sõnul ei ole Euroopa Liit "imperialismijärgne" moodustis, vaid üheselt impeeriumi ehitamise projekt.
Saksamaa teadusasutuse Max Plancki Instituudi endine direktor Wolfgang Streeck nimetab Euroopa Liitu "kokkuvarisemise teel olevaks liberaalseks impeeriumiks".
Üleeelmine Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso kutsus Euroopa Liitu "mitte-imperialistlikuks impeeriumiks".
Snyder nimetab Bidenit lisaks "moraalselt erakordseks". Nii nagu näitab, lisaks kõigile teistele paljastustele, Hunter Bideni ära kaotatud rüperaali sisu, on tegemist üdini korrumpeerunud karjääripoliitikuga, kes kasutab oma ametit ära enda ja oma hõimkonna rikastamiseks. Lisaks käis ta enda alaealise tütrega koos duši all, mis kujutas lapse jaoks kogemust, millest jäid tollele mäluaugud.
Joe Bideni ametiajal on Ameerika Ühendriikidesse lubatud elama asuda erinevatel andmetel kümnel kuni rohkem kui kahekümnel miljonil maailma eri paigust pärit ebaseaduslikul sisserändajal.
Toimetas Karol Kallas