Ashley Biden Foto: Scanpix

Project Veritas sai kaks aastat tagasi oma valdusesse Joe Bideni tütre Ashley Bideni päeviku, mida lugedes selgus, et isa võis teda lapsepõlves seksuaalselt ahistada.

Toona jäid Veritasel suuremad paljastused tegemata ja päevik anti üle salateenistusele, vahendab HotAir.

Esimesel augustil avaldas Veritas telefonikõne helisalvestise, milles Ashley Biden kinnitab, et päevik on tõepoolest tema oma ja nõuab seda salateenistusega ähvardades Veritaselt tagasi.

Päevik sattus Veritase kätte 2020. aasta sügisel, kuna Ashley Biden unustas selle koos teiste asjadega renditud rannamajja, millest leidsid selle järgmised suvitajad ja nende kaudu jõudis see kuidagi uurivate ajakirjanikeni.

Päeviku sisu oli niivõrd plahvatusohtlik, et FBI korraldas toonase Veritase juhi James O'Keefe'i ja kahe vabaühenduse ajakirjaniku koju koidueelse reidi. Lisaks kammiti läbi kõik Veritase töötajate tekstisõnumid, e-kirjad ja tohutu hulk muud materjali. 

Veritas leidis toona, et Ashley Bideni autorlus pole päeviku puhul siiski piisavalt tõestatud ja jättis paljastuse avaldamata.

Objektiiv jätab siinkohal Ashley Bideni päeviku jubedamad kohad tõlkimata, kuid "maitse" peaks asjast suhu saama järgmisest sissekandest:

"Kas mind kuritarvitati seksuaalselt? Ma arvan, et seda tehti – ma ei mäleta üksikasju, kuid ma mäletan traumat. Hüper-seksualiseeritud @ noores eas … ma mäletan midagi seksuaalset Caroline'iga [tema täditütar]. Ma mäletan, kuidas ma seksisin nooruses oma sõpradega. Ma mäletan, kuidas ma käisin koos oma isaga duši all."

Toimetas Karol Kallas