Itaalia parlamendi esindajatekoda otsustas eelmisel nädalal toimunud hääletusel massimeeleavaldustest hoolimata nn homopartnerlusseaduse heaks kiita.
Eelnõule, mis sai juba veebruarikuus senati toetuse, andis esindajatekojas oma poolthääle 369 saadikut, vastu hääletas 193 rahvaesindajat. Parlamendi mõlema koja toetuse saanud eelnõu jõustub, kui just president Sergio Mattarella ei pea seda põhiseaduse vastaseks ja kasutab oma vetoõigust.
Kuigi partnerlusseaduse alusel sõlmitud liite ei nimetata abieluks, annab seadus niisugustele liitudele palju abieluga seonduvaid õigusi, välja arvatud õiguse lapsendada. Siiski saavad seaduse kohaselt kohtunikud konkreetsetele paaridele lapsendamise õiguse anda, aga küsimust tuleb kaaluda iga juhtumi korral eraldi.
Väärib märkimist, et kõnealune seadus võeti parlamendis vastu, ilma et rahva enamus oleks seda toetanud. Jaanuaris korraldatud arvamusküsitluse kohaselt toetas eelnõud 46% ja homoseksuaalidele lapsendamise õiguse andmist pooldas vaid 15%.
Seejuures osalesid sajad tuhanded inimesed jaanuaris massimeeleavaldusel, mis kandis nime "Perekonnapäev" ning millega väljendati poolehoidu loomulikule perekonnale. Vaid mõni päev hiljem kiitis senat eelnõu heaks.
Kui võimul olevad sotsialistid ja nendega tihedaid liitlassuhteid omavaid homoaktivistid juubeldasid seaduse läbisurumise üle, väljendasid opositsioonilised katoliiklased ja konservatiivse partei juhid muret ja vastuseisu.
Itaalia piiskoppide konverentsi peasekretär Nunzio Galantino nimetas parlamendis toimunud hääletust "kõikide kaotuseks" ning lisas, et Itaalia vajab tunduvalt rohkem poliitikuid, kes mõistaks ja tunnistaks isast, emast ja lastest koosneva loomuliku perekonna keskset ühiskondlikku tähtsust.
Itaalia Põhja Liiga (Lega Nord) sekretär Matteo Salvini kutsus partei ridadesse kuuluvaid linnapäid kõnealust seadust mitte rakendama, esitades üleskutse: "Meie erakonna linnapead, ärge kuuletuge!" Salvini sõnul on tegu loomuõigusega vastuolus oleva seadusega, mis sillutab teed ka homoseksuaalide täielikule adopteerimisõigusele.
Vähemalt kolm parempoolset erakonda – Itaalia Vennaskond (Fratelli di Italia), Põhja Liiga (Lega Nord) ja Unikaalne Itaalia (Italia Unica) – on andnud mõista, et nad püüavad algatada referendumi ja saavutada seeläbi põhiseaduse muutmise, mis kaitseks abielu ja perekonda ning välistaks nende tõelise tähenduse moonutamise.
Allikas: LifeSiteNews.com