Esmaspäeval suri 92 aasta vanuses Ameerika elupooldava liikumise rajajaid ja väsimatu radikaalse feminismi vastu võitleja Phyllis Schlafly.
Schlafly suri kodus, ümbritsetuna oma lähedastest, teatas tema asutatud liikumine Eagle Forum.
Kuni lõpuni seisis Schlafly jõuliselt konservatiivsete vaadete eest ning andis sel kevadel oma toetuse vabariiklaste presidendikandidaadile Donald Trumpile, tunnustades tema immigratsioonipoliitikat, kirjutab TruNews.
Feministe nimetas Schlafly omal ajal "kibestunud naiste kambaks, kes otsivad põhiseaduslikku ravi oma isiklikele hädadele."
Ta rõhutas, et "suurima rahuldustunde leiavad naised kodus oma pere juures."
2014. aastal astus Schlafly vastu president Barack Obama ambitsioonile võrdsustada naiste palgad meeste omadega. Ta kirjutas teravat vastukaja tekitanud artikli väljaandes Christian Post, milles väitis, et mehe palk on tähtsam.
"Palgalõhe mehe ja naise vahel pole üdini halb, kuna see aitab edendada ja hoida koos abielusid," kirjutas ta. "Kuna mees ja naine panevad reeglina oma sissetulekud ühte patta, siis loeb tegelikult perekonna ühine sissetulek ja mitte palgalõhe nende vahel."
"Parim viis naiste majanduslikke väljavaateid parandada on parandada nende meeste tööväljavaateid, isegi kui see tähendab nn palgalõhe kasvatamist," jätkas autor.
Schlafly propageeris traditsioonilisi pereväärtusi ning ütles kord reporterile, et kirjutas alati avaldustesse oma ametiks "ema". Mis ei tähenda, et ta poleks olnud aktiivne inimene ja tegev ka väljaspool kodu.
Oma suurima saavutusena suutis Schlafly seljatada feministide katse täiendada USA konstitutsiooni nn võrdsete õiguste parandusega (Equal Rights Amendment, ERA).
"Phyllis Schlafly läks üksinda ja vapralt võitlusse võrdsete õiguste parandusega ajal, mil keegi meie maal sellele vastu ei seisnud," ütles Focus on the Family asutaja ja esimees James C. Dobson. "Sellega sai temast sisuliselt perekonda toetava ja elupooldava liikumise käivitaja."
ERA eesmärk oli tagada naistele meestega võrdne kohtlemine nii osariikide kui föderaalseaduste alusel. Oma võitluses lähtus Schlafly väitest, et naiste õigused olid USA põhiseadusega juba hästi kaitstud. Ta uskus, et ERA õõnestaks lõppkokkuvõttes naiste jalgealust ning tooks kaasa homoabielud, naiste kasutamise lahinguolukordades, valitsuse rahastatud abordid ning alimentidest ilmajäämise.
Phyllis Schlafly abikaasa Fred suri aastal 1993. Lahkudes jättis Phyllis endast maha kuus last, kuusteist lapselast ja kolm lapselapselast.
Nagu nendib Breitbart, jätkavad radikaalsed feministid Phyllis Schlafly tümitamist isegi vahetult pärast tema surma.