Oma viimases kõnes Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni üldassambleel Ameerika Ühendriikide presidendina pani Barack Obama eile ette, et "võimsad rahvad" nagu USA peaksid andma endid ÜRO alluvusse.
Üleskutsest seada sisse maailmavalitsus ei jäänud palju puudu, kirjutab Charisma News.
"See on meie tänapäeva maailma defineeriv paradoks," ütles Obama. "Veerand sajandit pärast külma sõja lõppu on maailm mitmete mõõdikute järgi vähem vägivaldne ja jõukam, kui iial varem, kuid ikkagi on meie ühiskonnad täis ebakindlust, rahutust ja riidu."
Ta jätkas: "Vaatamata tohutule progressile muutub valitsemine raskemaks ja pinged rahvaste vahel kerkivad kiiremini pinnale, kui inimesed kaotavad usalduse institutsioonide vastu. Ja seetõttu ma usun, et sel hetkel seisame me kõik valiku ees.
Me võime võtta nõuks pressida edasi parema koostöö ja integratsiooni mudeliga. Või taanduda maailma, mis on teravalt lõhestatud ja ülimalt konfliktne, piki igivanu rahvaste ja hõimude ja rasside ja religioonide piire."
Obama pani maailma liidritele südamele, et nood "sammuksid edasi praegusel globaalse integratsiooni kursil", väljakutsetest hoolimata. Väljakutsetes on Obama väitel süüdi "religioosne fundamentalism, agressiivne rahvuslus ja algeline populism."
Nood kolm koodsõna tähistavad tegelikult konservatiivsust, paljastas Obama. Ta selgitas, et konservatiivseid väärtusi hindavad inimesed üritavad taastada "paremat, lihtsamat ajastut, mis oleks vaba välisest reostusest."
"Neid visioone me eirata ei saa. Need on võimsad [visioonid]," hoiatas Obama. "Nad peegeldavad rahulolematust liiga suure hulga seas meie kodanikest. Ma ei usu, et need visioonid võiksid pikemas perspektiivis julgeolekut või jõukust tagada, aga ma usun, et need visioonid ei mõista, põhilisel algtasandil, meie ühist inimeseks olemist" ja viivad viimaks vaid vangistuseni.
Globalismi võidukäigu huvides on Obama väitel vaja teha lõpp palgalisele ebavõrdsusele, võidelda kliimamuutustega, võtta avasüli vastu kultuuriline integratsioon, peatada fundamentalism ning hoida hoogsana koostöö maailma rahvaste vahel.
Ja seda kõike tuleb loomulikult kuidagi rahastada: "Ja seda kõike saab ellu viia vaid selle institutsiooni (ÜRO – toim) rahastusega – asendada laastavad sõjad koostööga – kui võimsad rahvad, nagu mu enda oma, aktsepteerivad kitendusi."
"Mõnikord kritiseeritakse mind mu enda [kodu]maal selle eest, et ma tunnistan oma usku rahvusvahelistesse normidesse ja mitmepoolsetesse institutsioonidesse, aga ma olen veendunud, et loobudes teatud tegutsemisvabadustest – mitte loobudes meie võimest end kaitsta või taotleda meie põhihuve – paraneb meie julgeolek."