Tallinna vanalinnas Vene tänava ja Katariina käigu vaateakendele on taaskord Maarjamaa Haridusseltsi ja Vanalinna Hariduskolleegiumi eestvedamisel üles pandud jõulusõimede näitus, mis pakub tunnistust Kristuse sündimise müsteeriumist.
Maarjamaa Haridusseltsi ja Püha Miikaeli Kolleegiumi esindaja Tiina Veismann räägib Objektiivile käesoleva aasta jõuluteemaliselt ettevõtmisest Tallinnas Vene tänaval.
"Käesoleval aastal on meile tulnud isegi rohkem positiivseid vastuseid kui eelmisel aastal. Need, kes eelmisel aastal natukene kõhklesid, on aru saanud, et jõulusõimed pole midagi ohtlikku," muigab Tiina Veismann.
"Aasta tagasi me veel ei teadnud, et needsamad Vene-tänava ettevõtted esitasid selle jõulusõimede projekti kesklinna valitsusele aasta haridusteo preemia kandidaadiks. Me saimegi selle preemia! Tore on see, et initsiatiiv tuli nende samade Vene-tänava kohvikute ja poodide poolt," jutustab Veismann.
"Sain ühe väga toreda kirja ühelt inimeselt, kes oli aastaid seotud Tallinna linna jõulusõimega, ja tema mõtles, et küll oleks tore, kui terve vannalinn oleks täis jõulusõimi, ja nüüd näib asi liikuvatki selles suunas," räägib Veismann kirjeldades tagasisidet.
Räägime Tiina Veismanniga ka laiemalt Euroopa ja Eesti suundumustest kristliku traditsiooni tunnustamisel ja arendamisel. "On kurb, et kui me eelmisel aastal käisime käsitööõpetajate suvepäevadel rääkimas meie projektist, siis ütles üks õpetaja, et sellist asja ei tohi teha, kuna vanemad saavad väga vihaseks juba selle peale, kui lapsed kirikusse viia," ütleb Veismann, kelle sõnul on kurb, et Euroopa tervikuna hakkab ära unustama oma kristlikke juuri.
"Eriti ohtlik on see just praegu, kui iga kultuur peaks oma identiteeti eriti tugevalt meeles pidama. See ei tähenda seda, et see oleks teiste kultuuride või maailmavaadete halvustamine. Uuringud näitavad seda, et inimene, kellel on kindel maailmavaade, on palju tolerantsem ka teiste maailmavaadete suhtes. Ta saab aru, mida tähendab see, kui midagi on püha," sõnab Tiina Veismann meie kultuurilisi väljakutseid kirjeldades.
"Inimene, kelle jaoks midagi pole püha, ei mõista ka teiste pühadust," tõdeb Tiina Veismann.