Facebook Inc. on lubanud mitte karistada oma töötajaid, kui nood 1. mail migratsiooni pooldavatel meeleavaldustel osaleda otsustavad, kirjutab Bloomberg.
Ettevõte on täpsustanud, et kui keegi alltöövõtjatest peaks piirama töötajate (koristajad, bussijuhid jt) võimalusi streikida ja protestida, võetakse asi uurimisele.
Breitbarti andmetel on maipühade protestid Räniorus juba kolm aastat tugevasti hoogu kogunud. Hiljuti on ridade koondamisel olnud abi Facebooki äpist, mis aitab organiseeruda protestimaks president Donald Trumpi, kapitalismi, kliimamuutuste (varasemalt soojenemise), rassismi, seksismi ja immigratsiooniseaduste jõustamise vastu.
1. mai tähistamine töörahva pühana sai alguse 1886. aastal Chicagos, mil 8-tunnise tööpäeva nimel mässas ja marssis 350 000 ameeriklast.
Veebilehelt Marxist.org võib lugeda, kuidas töölisi relvile kutsuti ning selgitati, et nael dünamiiti on parem kui vakatäis valimissedeleid.
Protestide neljandal päeval visatigi pomm 180 politseiniku sekka, kes nõudsid rahvahulga laialiminekut.
Surma sai neist seitse, haavata kuuskümmend. Politsei avas seepeale tule, mille tulemusel hukkus 4 protestijat ja 70 sai haavata.