Covidi aeg Hiina RV-s, 8.01.2021 Foto: Scanpix

Väidetavalt asjaga kursis olev inimene väitis hiljuti, et Hiina Rahvavabariigi valitsus andis käsu kustutada riigi tervisesüsteemist kõik Covid-19 puudutavad materjalid.

Hunani provintsi Changsha linnas elav härra Chen  (pseudonüüm) pöördus hiljuti hiinakeelse Epoch Timesi poole ja rääkis edasi jutu, mida oli kuulnud oma kohalikus haiglas juhtival kohal olevalt sõbralt. "Ta rääkis mulle, et valitsus andis kõigile riigi terviseosakondadele käsu kustutada kogu Covid-19 puudutav andmestik, sealhulgas kogu epideemia ärahoidmise protsessi ja vaktsineerimiste kohta. Nad peavad kustutama ära kogu andmestiku viisil, et ei jääks ühtegi jälge ja arvutites olevad andmekogud tuleb samuti täielikult kustutada," vahendab Cheni väiteid Epoch Times.

Cheni sõnul kehtib selline käsk üle riigi.

Ta lisas, et kommunistlik valitsus nõuab kogu andmestiku, sealhulgas paberil, hävitamist. Hävitada tuleb vaktsineerimise andmestik, samamoodi testimise ja kõigi epideemia ärahoidmise meetmete ajal juhtunud piinlike sündmuste kohta.

Cheni sõnul soovib valitsus kustutada ajaloost Covidi perioodi eesmärgil, et tulevased põlvkonnad ei saaks selle kohta midagi teada, sest tegemist oli valitsuse suure eksimusega. Ta tõi paralleeli Mao Zedongi tegevusega, kes üritas ajaloost eemaldada suure hulga inimeste surmasid põhjustanud sündmused.

Epoch Times lisab, et seni pole Chengi väidetele teiste allikate põhjal õnnestunud kinnitada. 

Peale Covid-19 puhkemist 2020. aastal võttis Hiina RV kommunistlik valitsus kasutusele äärmusliku null-Covidi lähenemise. See tõi kaasa hulgaliselt kaasnevaid hädaolukordi, mis põhjustas elanikkonna seas järjest suuremat rahulolematust. 

Lääneriikides üritavad valitsused esitada seoses Covid-19, selle lämmatamise meetmete ja vaktsineerimiste kohta esitada ainult endale sobivaid andmeid ja ebasobivaid varjata. 

Praegu on Ühendkuningriigi terviseministril pisut probleeme, kuna parlamendi saadikud nõuavad andmete avalikustamist, mis "võiksid näidata vaktsineerimise ja liigsurmade seost". Walesi kuningriigi endine terviseminister on skandaali keskel, kuna kustutas ära enda Covidi aja WhatsAppi sõnumid. Ursula von der Leyen kaotas ära tekstisõnumid, mida ta vahetas enne Covidi vaktsiinide suurtellimust ühe ravimiettevõtte juhiga.

Hiina RV juhtkond suhtub siiani väga valulikult tõiga avalikustamisse, kuidas Covid-19 lekkis Wuhani sõjaväe tellimusi täitvast biolaborist. Seega sobib härra Cheni jutt mustrisse, mis näitab, kuidas üle kogu maailma üritavad riigijuhid Covidi aega või enda seotust sellega ajaloost kustutada. Loomulikult vajavad Cheni väited kinnitamist. 

Toimetas Karol Kallas