Briti ajalugu on väidetavalt "must"
Augusti lõpus ilmus Ühendkuningriigis musta nigeerlasest naiskirjaniku Atinuke lasteraamat, milles antakse ülevaade Briti saarte “hiilgavast mustast ajaloost”.
Augusti lõpus ilmus Ühendkuningriigis musta nigeerlasest naiskirjaniku Atinuke lasteraamat, milles antakse ülevaade Briti saarte “hiilgavast mustast ajaloost”.
Kuuendal septembril leidis sotsiaalmeedias aset humoorikas “plahvatus”, kui üks Ameerika Ühendriikide Põhja-Carolina osariigi nais-abipastor uuris oma mehelt kui tihti too mõtleb Rooma impeeriumile.
Charles I Stuart näitas, kuidas peab lahkuma monarh, kui enam ei ole võimalust pidada vastastega ausat võitlust ja olla oma rolli väärikas kandja lõpuni, kirjutab sõjaajaloolane Jüri Kotšinev.
Vaimulik ja kirjanik Roland Tõnisson räägib oma peagi ilmuvast raamatust „Verepunane Venemaa", milles tuleb juttu enamlaste riigipöördest ja verisest revolutsioonist. Vestlust juhib Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.
Lähtudes feminismiteadusele ja võrdõiguslikkuseinstitutsioonidele hiljuti teatavaks saanud faktidest, võtame ka meie heita pilgu ajas tagasi viikingite ühiskonda ja vaatame seda ilma patriarhaalse šovinismi kõverpeeglita, mis meie elu nii vildakaks on teinud, eirates nahaalselt fakte ja inimeste tõelisi soove ning unelmaid.
Ukraina ja Venemaa sõja taustast ning ajaloolistest seostest kahe maa ja rahva vahel räägib sõjaajaloolane Jüri Kotšinev.
Poola ajaloolane Łukasz Adamski selgitab Poola ajaloolisest nägemusest lähtudes portaalis Polish History ilmunud intervjuus tänast Venemaa sissetungi Ukrainasse.
"Ivan IV ja tema aeg" käsitleb segaduste ajale eelnenud Venemaa esimese tsaari valitsemisaega.
Paljud peavad läbi vasakliberaalse meedia lõputut vihakõnet eestlaste vastu.
Sarnaselt tsaariaegsete „vabadusvõitlejatega," kes demagoogiliselt nõudsid dialoogi ja „valusatel teemadel" rääkimist, nõuavad ka meie aja „liberaalid" ümarlaudu ja diskussiooni.