EKRE parlamendisaadik Anti Poolamets SAPTK piketil 16. detsembril 2021. Foto: Mats Õun

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna parlamendisaadik Anti Poolamets rääkis Toompeal SAPTK korraldatud 16. detsembri piketil, et Eesti valitsus kehtestab oma koroonapoliitikaga raudset rusikat ning tuletas meelde põhiseaduse paragrahvi 18, mille kohaselt ei tohi kedagi tema tahte vastaselt allutada meditsiinikatsetele.

"Tihti ei juhtu seda, et sa saad aru, et rumalusel või halval valitsemisel ongi väga konkreetsed tagajärjed… meie oma naha peal tunneme seda. Lausa füüsiliselt, kui meid süstlaga taga aetakse. Ka mina tundsin seda, kui ma avastasin, et mul ei olegi kusagil käia," juhatas oma kõne sisse EKRE parlamendisaadik Anti Poolamets.

"Kõik riigid ei tee nii lollisti nagu siin tehakse. Kõik ei tee nii rumalasti. Kõik ei taha kehtestada raudset rusikat. Isegi Ungari, kes on teate üsna vaktsiiniusku, ta mõtles lihtsalt parema asja välja kui Eesti, aga meil isegi ei viitsita mõelda. Siin on see, et kivinäoga: kao minema, kui sa sundvaktsineerida ei lase, kao minema, sure nälga, lase jalga… see on siin juhtimismeetod. Aga ungarlased mõtlesid vähemalt pehmema maandumise välja. Miks nad sealt ei õpi? Vaadates nende enda seisukohalt, miks nad peavad kõige rängemaid meetodeid kasutama. Meil ei tehta isegi katset pehmemaks maandumiseks," heitis Poolamets ette.

"Näete siin on minu pisikene rusikas ja mina tulen ja näitan, mida mina oma pisikese rusikaga suudan teha. Seda on valus vaadata. Siin ma näen inimesi, kes loevad teadusajakirju, mõtlevad oma peaga, kasutavad loogikat… aga seal on vaja oma pisikest rusikat näidata. Nii et mul on hea meel, et meil on omamoodi põhiseaduse kaitsemeeskond olemas. Ja mida me kaitseme peale oma pere? Me kaitseme ka teiste vabadust," ütles Poolamets.

"Mitte olla sunnitud teaduskatsetustele. Kedagi ei tohi allutada meditsiini- ega teaduskatsetustele vastu tema tahtmist," rõhutas Poolamets. "Sellest paragrahvist ei räägi peaaegu mitte keegi. See näitab, et põhiseadus on auklik nagu Šveitsi juust, teda võib vahel meelde tuletada, siis kui on vaja oma pisikest rusikat näidata. Aga siis kui on teie tervise kaitsest juttu, siis keegi ei meenutagi, kahjuks ka mitte õiguskantsler, et meil on paragrahv 18: kedagi ei tohi allutada vastu tema tahtmist meditsiinikatsetele. Väga tähtis paragrahv. See on unustatud."

"Ja kui ma õiguskantslerilt küsisin enne tema ametisse nimetamist, et kuidas siis on, kas astute välja ka või põhiõiguste kaitseks… mis on üle 30 aasta kõige suuremad piirangud, ebateaduslikud piirangud ja ebaseaduslikud piirangud, ebaseaduslikud ja ebateaduslikud, siin on kõik korraga. Siis jäi ta nagu jänni… tal ei ole ette näidata seismist tegelikult suurte, tähtsate põhiõiguste eest. Ma panin talle südamele, ütlesin, et kui kaua võib olla leebe siis oma ametikohal. Leebusprogrammi siin vaja ei ole praegu. Eks siis ole näha, kas ta teeb midagi. Kahtlen, kahtlen sügavalt. Kui keegi midagi teeb, siis on need inimesed siin samas platsi peal, kes räägivad välja, et kuningas on alasti," jätkas Poolamets.

"Sundvaktsineerimine lõhestab Euroopa, see on ebaeetiline. Aga mida siis harrastatakse kogu aeg. Nad on seda teinud kuude ja kuude kaupa: sundvaktsineerinud ja vallandanud, sundvaktsineerinud ja vallandanud. Aga täna mind ennast rõõmustab ja mul on hing kergem, et keegi arvab, et põhiseadus maksab ka midagi. Tuletame meelde seda paragrahvi 18, me ei ole katsejänesed, Eesti vabariik ei ole Pfizeri kuldklient, ei tohi olla ja meie ei ole katsejänesed. Sundvaktsineerimine olgu keelatud ka päriselt," rõhutas ta.