Euroopa Liidu "esipiirivalvur" ehk Frontexi juht Fabrice Leggeri nädal tagasi ajakirjanike ette ilmumas. Foto: Darko Vojinovic, AP/Scanpix

Illegaalne sisseränne tugevate piiridega Euroopa Liidu liikmesriikidesse on drastiliselt vähenenud, kirjutab Breitbart.

Nagu nähtub Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Ameti Frontex riskianalüüsist aastaks 2017, on tarastatud Ungari toonud illegaalsed piiriületused Serbiast 25 000 peale, mis on oluliselt väiksem, kui 200 000 aastal 2015.

Naabermaa Horvaatia mõistis küll Ungari südametuse hetkeks hukka, kuid vaid paar päeva hiljem võttis peaminister Zoran Milanović oma sõnad tagasi ja sooritas kannapöörde.

Meelemuutuse põhjustas maale valgunud migranditulv.

Ta täiendas oma varasemaid seisukohti sõnadega, et serblastel "on südamed, aga meil on ka pead."

Ka Horvaatia rajas madjarite eeskujul "tehnilise tõkke" – nagu Frontex seda kirjeldab – ning illegaalne läbimarss nende riigist kukkus aastaga 500 000 pealt 100 000 tasemele.

Euroopa Liidu mittevalitud välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja, mittevalitud ametnik Federica Mogherini väidab aga, et eurooplastel on tava ja traditsioon väärtustada "müüride langemist ja sillaehitust."

Samal ajal näitavad küsitlused, et enamik eurooplasi soovib tõsiselt piirata sisserännet, eriti islamimaailmast.

Läinud aasta naistepäeval kajastas Objektiiv endise piirivalveameti piiriosakonna ülema ja piirivalvekolledži direktori Uno Kaskpeiti hinnangut, et olukord Eesti piiridel on ehmatav, sest riik ei suuda tegelikult efektiivselt piiri kontrollida.

Siit algab Ungari. Foto: Andrea Schmidt, Délmagyarország/Wikimedia Commons