Seth Rich. Foto: Facebook

WikiLeaksi asutaja Julian Assange'i ema pani eile interneti kihama Twitteris postitatud kommentaariga, millest paljud järeldasid, et Demokraatide rahvuskomitee (DNC) mõrvatud töötaja Seth Rich "lekitas korruptsiooni tõestavaid dokumente."

Vastates küsimusele "miks avaldas Julian Hillaryt hukka mõistvad dokumendid sellisel otsustaval hetkel, andes eelise … Trumpile?", kirjutas Christine Assange, et "meedia kohus on informeerida kodanikke korruptsioonist."

Ta lisas, et "Bernie [Sandersi] toetaja DNC [töötajate hulgast], kes oli [valimistulemuste] rihtimise pärast pahane, lekitas korruptsiooni tõestavaid dokumente.

Mida pidanuks WikiLeaks tegema? Hoidma neid kinni kuni valimised möödas, eduks Hillaryle? Te tulistate sõnumitoojat!"

Mäletatavasti oli Seth Rich demokraatide leeris Hillary Clintoni rivaalina presidendikandidaadiks kandideerinud Bernie Sandersi toetaja. Kuigi Sanders oli nii küsitluste kui ürituste külastatavuse valguses Clintonist populaarsem, kirjutas peavoolumeedia häirimatult ja järjekindlalt Clintoni edumaast Sandersi ees.

Rich tapeti teel koju 2016. aasta 10. juulil ehk viis päeva pärast seda, kui kohtuekspertiis kinnitas, et DNC meilid kopeeriti kohapeal.

Samal ajal levis peavoolumeedias "ametlik" versioon DNC serverite häkkimisest venelaste poolt.

2016. aasta augustis Hollandi televisioonis antud intervjuu käigus andis Julian Assange mõista, et WikiLeaksi allikas oli Rich.

Kui saatejuht otsesõnu küsis, kas nende allikas oli Rich, noogutas Assange peaga.

Christine Assange kustutas hiljem oma palju kõneainet pakkunud postituse, kuid tsiteeris seejärel allikaid, kes on kinnitanud, et DNC servereid ei häkkinud venelased.

DNC serveritest pärinenud meilid põhjustasid Clintoni leerile palju peavalu. Lisaks kokkumängule Sandersi vastu selgus sealt, et Clintoni kampaania juhtfiguurid olid ilmselt seotud okultsete rituaalide ja pedofiiliaga.

Pulitzeriga pärjatud ajakirjanik: WikiLeaksi allikas oli Seth Rich

Eradetektiiv: Seth Rich suhtles enne surma WikiLeaksiga