Eile avaldas Berliinis kantsler Angela Merkeli vastu meelt vähemalt viis tuhat patriooti, kirjutab Voice of Europe.

Die Welti teatel oli meeleavaldajate näol valdavalt tegemist erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) liikmete ja toetajatega, kes miitingu ka korraldas.

Mõned osalejatest olid tulnud kohale sadade kilomeetrite tagant.

Ajakirjanike küsimusele, miks ta tänavale on tulnud, vastas advokaat Walter Wissenbach (60) nii: "Euroopa Liit on Moolok ja Merkel on kurjategija."

Wissenbachi hinnangul on Saksamaa iga uue valitsusega järjest hullemaks läinud.

Nagu plakatitelt lugeda võis, soovisid protestijad "Saksamaale kaitset" ning kinnitasid, et "islam ei kuulu Saksamaale".

Lisaks Merkelile protesteeriti ka pagulaste, valeliku meedia ja vasakleeri vastu.

Annet Gutbier (44) sõitis meeleavaldusele jõudmiseks maha üle 400 kilomeetri. Ta ütles, et "Saksamaa on muutunud. Naisena ei saa sa enam õhtul tervisejooksu teha."

Ta ei ole Euroopa vastu, vaid pooldab rahvusriikide Euroopat.

"Rahvad andsid oma identiteedi käest. Brüssel kontrollib kõike," ütles Gutbier ja kurtis, et "asi liigub tsentraalriigi, Euroopa tsentraalriigi poole."

Kohal oli enam kui 2000 politseinikku, kelle ülesandeks oli kaitsta rahumeelseid AfD meeleavaldajaid 25 000 vasakvaadetega vastuprotestija eest.

Nimelt oli Antifa juba varakult oma veebilehel teada andnud, et nad hävitavad Berliini selle eest, et linn AfD demonstratsiooni jaoks loa andis.

Patriootlikud tsiklimehed protestisid Berliinis Merkeli vastu