Joe Bideni kolmanda, võimendava vaktsiinisüsti tarbeks korraldatud meediaetendus 27.09.2021. Foto: Scanpix

Joe Biden teatas esmaspäeval 27. septembril, et Ameerika Ühendriigid peavad enne normaalse, pandeemiajärgse elu juurde tagasi pöördumist ära vaktsineerima 97–98 protsenti elanikkonnast. 

Meditsiiniekspertide sõnul on sellise eesmärgi täitmine võimatu ja sellist määra inimesi vaktsineerida ei ole vaja, vahendab Daily Caller

Biden esines säherduse seisukohaga meediaetendusel, kui ta lasi endale teha kolmanda Pfizeri Covid-19 vaktsiini võimendava süsti. Kui tema käest uuriti, mida peaks tegema, et "normaalne elu tagasi tuleks", leidis ta, et Ameerika peab iga hinnaga jõudma kaugemale kui tänane 55,4 protsendine vaktsineerimismäär. 

USA valitsusjuht kuulutas, et ära tuleb vaktsineerida 97–98 protsenti ameeriklastest. "Ma arvan, et me jõuame sellele väga lähedale, kuid ma ei ole teadlane. Samas üks asi on kindel. Neljandik riigist ei saa jääda vaktsineerimata ilma, et see meie jaoks probleemi ei kujutaks."

Mitte keegi ei tea, sealhulgas tervishoiueksperdid, kus kohast Biden sellised numbrid võttis.

Cornelli Ülikooli mikrobioloogia ja immunoloogiaprofessor Dr John Moore kommenteeris Bidenit: "Ma oleksin üllatunud, kui vajalik [vaktsineermise määra] number oleks nii kõrge kui 97-98 protsenti. Ma ei tea, kus kohast selline number on tulnud, või milline nõunik/agentuur on selleni jõudnud. Ameerika Ühendriikides ei jõua me mitte kunagi 97-98 protsendise vaktsineerimise määrani, isegi kui me räägime ainult täisealisest elanikkonnast. Seega, kus kohast iganes need numbrid tulid, on need ainult unistuseks." 

Stephen Colberti jutusaates esitatud vaktsineerimispropaganda, peale mida paljud vaktsineeritud hakkasid oma otsust kahetsema.

Septembri alguses teatas Biden, et ümmarguselt sada miljonit ameeriklast peavad ennast kohustuslikus korras ära vaktsineerima- 

Isegi USA "Covidi-tsaari" Anthony Fauci arust jääb karjaimmuunsuseks vajaliku vaktsineerimise määra number vahemikku 70–85 protsenti.

Maailmas on ainult kolm riiki, kus täielikult on ära vaktsineeritud üle 80 protsendi elanikkonnast: Portugal, Malta ja Araabia Ühendemiraadid. Mitte üheski neist ei ole vaktsineermise määr üle 84 protsendi.

Toimetas Karol Kallas