Miljardär ja heategija Bill Gates rääkis Reid Hoffmaniga viimase taskuhäälingusaates juttu ja teatas, et inimkond vajab tehisaru võimaluste ning väljakutsete ära kasutamiseks uut religiooni või filosoofiat.
Hoffmani Possible (võimalik) nimelises saates esinedes leidis Gates, et tehisaru korraldab kohe töötamise, meelelahutuse, tervishoiu, hariduse jne valdkondi põhjalikult raputava revolutsiooni. Kuna tehisaru tehnoloogiad muutuvad üha keerukamaks ja kõikehõlmavamaks, siis paljude inimeste jaoks tähendab see tõsiseid eetilisi, sotsiaalseid ja olemasolemisse endasse puutuvaid küsimusi.
Gates osutas tohututele võimalustele, mida tehisaru avab, kui see hakkab lahendama maailma kõige suuremaid probleeme, nagu haigused, nälg ja kliimamuutused. Seejuures ta hoiatas, et uued tehnoloogiad võivad olla nii suurepärased, et inimesed jäävad nende kütkesse ning veedavad rohkem aega virtuaalsetes maailmades kui tegeliku reaalsusega suhestudes.
Selliste riskide vältimiseks pakkus Gates välja, et tõenäoliselt võib vaja minna uut vaimset raamprogammi, mis hoiaks inimkonnaga kahe jalaga maa peal ja üksteisega seotuna.
Hoffmani kaassaatejuht ja tema ettevõtete personaliülem Aria Finger küsis heategevuskapitalistilt viimase küsimusena:
"Kas te võiksite lõpetuseks rääkida, et mis võiks juhtuda järgmise 15 aasta jooksul, kui kõik läheb nii, nagu me tahame? Milline oleks esimene samm, et sinna jõuda?"
Gates vastas:
"Positiivsete arengute võimalused on niivõrd suured, et see sunnib inimesi mõtlema, kuidas nad peaksid oma aega kasutama. Teate, te võite seda peaaegu kutsuda uueks religiooniks või filosoofiaks, mis tagab, et inimesed suhtlevad üksteisega ja ei jää sõltuvusse asjadest, mis teevad videomängudest midagi, milles veedetud aja kütkestavusega ei konkureeri ükski teine asi. See on imeline, kuidas inimkond, juhul kui asjad lähevad hästi, lahendab ära teemad, nagu haigused, toidupuudus kuni kliimani, et kõigist sellistest asjadest saavad lahendatud probleemid. Näiteks hakkab järgmine põlvkond rääkima: "Hea küll, mõnest asjast, millest kunagi oli hirmsasti puudus, enam seda pole, kuidas me saame selle saavutuse ära kasutada?" Kas tehisaru tuleks mõnes valdkonnas ja teatud ülesannete juures ära keelata, et inimestele jääks ka midagi teha, sest vist keegi ei taha, et robotid hakkaksid pesapalli mängima. Sest robotid oleksid selles liiga head. Seega võiks nad mänguväljakult eemal hoida. Hea küll. Aga kui laiaulatuslikult selliseid keelde peaks rakendama? Inimesed on nii harjunud ära puuduses maailmaga, et – ma tõesti loodan, et ma näen seda aega, kui sellised sügava tähendusega küsimusi hakatakse ümber mõtestama."
Gatesi kohta tõdetakse, et ta peab ennast üleloomuliku ettenägemisvõimega digiajastu prohvetiks. Hoffman nimetas teda saate lõpuks "tour de force'iks".
Ta pole varem toetanud ühtegi Ameerika Ühendriikide tipppoliitikut ega presidendikandidaati, kuid käesolevate valimiste ajal andis ta Kamala Harrisele viiskümmend miljonit dollarit. Ise tõi ta enda erakordsele teole mittemidagiütleva põhjenduse, et käesoleva aasta USA presidendivalimised on "erilised". Elon Musk, kes on Gatesist märksa rikkam, arvab, et ta andis seekord Harrisele raha hirmust, kuna Donald Trump lubab avalikustada ametliku Jeffrey Epsteini klientide nimekirja.
Nii Gates kui Hoffman olid Epsteini kliendid ja regulaarsed külalised viimase kurikuulsal saarel. Gatesi vara väätuseks hinnatakse ca 103 miljardit dollarit ja LinkedIn-i ühe asutaja Hoffmani oma kaks ja pool miljardit dollarit. Hoffman on USA Demokraatliku Partei ja suure hulga vasakäärmuslaste vabaühenduste regulaarne agressiivne toetaja.
Possible'i saate mahakirjutuse leiab siit.
Toimetas Karol Kallas