Chemnitzi raekotta kogunenud linnarahvas mõistis hukka peavoolumeedia ja -poliitikud, kes on tembeldanud massiimmigratsiooni vastu meelt avaldavad inimesed "natsideks" ja "paremäärmuslasteks".
NTV vahendusel otse-eetrisse läinud koosolekul osalesid Saksimaa peaminister Michael Kretschmer ja Chemnitzi linnapea Barbara Ludwig, vahendab InfoWars.
Üksteise järel väljendasid linnakodanikud oma frustratsiooni selle üle, kuivõrd radikaalselt Chemnitz massilise sisserände tõttu muutunud on – ning katsusid selgitada, mis neid tänavale tõi pärast Daniel Hilligi surma, kelle tapmises kahtlustatakse iraaklasest ja süürlasest migrante.
"Oksendama ajab, et kui sakslased söandavad öelda, et mittesakslane pani toime kuriteo, siis mõistetakse nad otsekohe hukka kui natsid või paremäärmuslased," ütles end meditsiiniõena esitlenud naine.
Osutades sellele, et nii meer kui minister saavad palka sakslaste maksurahast, kritiseeris ta valitsust tohutute summade ja suure tähelepanu suunamise eest sisserändajatele, sel ajal kui kohalike jaoks on põhihüved nagu lasteaiakohad muutumas vähem kättesaadavaks.
"Seepärast peate te mõistma, miks inimesed nüüd tänavale tulevad," ütles ta. "Ma olin meeleavaldajate keskel, need olid inimesed nagu sina ja mina… lasteaiakasvatajad, arstid, advokaadid – inimesed, kel on normaalsed töökohad, kes hoolivad Chemnitzist, kes on mures ja kes ütlevad, et nad ei luba oma linna üle võtta."
"Me tahame käia linnas ringi, ilma et peaks hirmu tundma," jätkas naine ning vaidles vastu meedia poolt maalitud pildile, kes "näitasid, nagu oleks [Chemnitzis] kodusõda puhkenud."
Ta kinnitas, et pole küll julgemate killast, kuid ei tundnud end meeleavaldustel kordagi ebaturvaliselt. Samal ajal tõstis meedia esile osalejate arvuga võrreldes tühist elementi, kes kasutas olukorda ära oma rikutusega eputamiseks – näiteks tehes kaamerate ees natsitervitusi.
"Ma annaks teile, poliitikutele, natuke nõu: palun lõpetage pooltõdede rääkimine, see ajab inimesed valedesse leeridesse. Teie agendas peaks olema ausus," ütles ta otsesõnu minister Kretschmenrile.
"Ja ajakirjandus – ma ei ole kindel, kes seda juhib, aga reportaažides pole enam mingit objektiivsust."
Vanem härra Knupf kinnitas omalt poolt meditsiiniõe kirjeldust ning ütles, et "meediakajastus oli katastroof."
"Mu õde helistas Inglismaalt. Ta arvas, et me oleme kõik ära pööranud fašistlikeks-rassistlikeks hordideks, kes mööda Chemnitzit marsivad ja välismaalastele jahti peavad," ütles Knupf.
Knupf väitis, et murelikke, korralikke sakslasi tembeldatakse järjepidevalt "natsideks ja rassistideks", mil iganes nad rahumeelselt ja legaalselt väljendavad rahulolematust suunaga, milles maa kulgeb – eriti kui nad teevad seda ühtse rindena nagu PEGIDA ja Alternatiiv Saksamaale (AfD).
"Ja pärast valimisi me kõik imestasime, miks AfD ootamatult nii tugeva tulemuse tegi," jätkas ta. "Ja siis said nendest ka natsid ja rassistid. See on legaalne partei. Mina nende poolt ei hääletanud, aga nad on legaalsed."
Lõpetuseks lajatas Knupf meetri-pooleteise kauguselt linnapea Ludwigi pihta: "Fakt, et te ei kaitsenud Chemnitzi kodanikke, on solvav. Paljud siin linnas panevad seda pahaks. Kohe päriselt."
Linnapea Ludwig oli kuulutanud Chemnitzis välja erakorralise seisukorra ning andnud vasakleerile avalikult märku, et nood liberaalse establishmenti kaitseks "paremleeri" vastu välja astuksid.
"Ma olen veendunud, et see mobiliseerib jõudusid, nagu me täna näeme, kes väga selgelt näitavad, et me ei luba paremleeril ja parempoolsel mõtlemisel seda liidumaad õõnestada," ütles Ludwig Briti meediale.
Avalehe foto: Scanpix