Chuck Norris filmis "Palgasõdurid 2". Foto: Scanpix

Näitleja ja võitluskunstide meister Chuck Norris hoiatab vanemaid USA ülikoolides varitseva "radikalismi" eest ning soovitab "seista vastu Ameerika kultuuris vohavale indoktrineerimisele progressiivse [ideoloogiaga]", paludes koolilõpetajatel "kaaluda era-, konservatiivseid või kristlikke ülikoole."

Norrise sõnutsi on lõviosa haridusasutusi muutunud "indoktrineerimis[kogukondadeks]," viitab LifeSiteNews portaalis WND avaldatud artiklile.

Ülikoolid pole tänapäeval "palju enamat, kui vasakpoolsed indoktrineerimislaagrid, kus liiga paljud professorid parseldavad hariduse egiidi all lihtsalt progressiivseid ideoloogiaid, ning vaigistavad ja välistavad kõik, mis neile väljakutse võiks esitada," hoiatas Norris ning juhtis tähelepanu "kallutatusele konservatiivsete tudengite vastu."

Ühtlasi soovitas Norris piirata "föderaalvalitsuse sekkumist" haridusse, andes "bürokraatidele" eraldatud raha "tagasi vanematele."

Sest "lapsed kuuluvad oma vanematele, mitte valitsusele," ütles ta. "Ning vanematel peab olema õigus – ja valitsuse toetus – otsustada oma laste haridustee üle nii, nagu nemad seda paremaks peavad."

"Kas see oli lihtsalt juhus, et lapsevanematelt võeti Nõukogude Liidus 1919. aastal ära otsus ise kooli valida, ja Natsi-Saksamaal Hitleri poolt 1938. aastal?" küsis Norris. "Kas Ameerika on järgmine?"

Nädalakommentaar: Mailis Repsi plaan muuta lasteaed kohustuslikuks on samm laste riigistamise suunas

Hardo Pajula: ülikoolid on juba uusmarksistide kontrolli all, bürokraatiaaparaat enam-vähem samuti