Ameerika Ühendriikides on järjest enam kõrgharidusega naisi ja vähem mehi
Ameerika Ühendriikide 25 kuni 34 aastastel naistel on suurema tõenäosusega bakalaureusekraad kui sama vanusegrupi meestel ja see puudutab nii kõiki rasse kui rahvusgruppe.
Ameerika Ühendriikide 25 kuni 34 aastastel naistel on suurema tõenäosusega bakalaureusekraad kui sama vanusegrupi meestel ja see puudutab nii kõiki rasse kui rahvusgruppe.
Kaasaja üks tuntumaid filosoofe Roger Scruton lahkas 2015. aastal ilmunud essees kõrghariduse allakäigu põhjuseid. Õpetlase sõnul on probleemi tuumaks lääne ülikoolide muutmine kristlikku kultuuripärandit lammutavaks tööstuseks.
Ameerika Ühendriikides ülikooli astuvad noored ei suuda lugeda pikemaid tekste. Põhjuseid tuleb otsida osalt nii nutiseadmetest kui taandarenevast, “moeröögatuste” järele joonduvast haridussüsteemist.
Ukrainast on Saksamaale läinud sõja eest ligi miljon ukrainlast, kellest tööealistel on pooltel kõrgharidus.
Rahandusminister Mart Võrklaeva sõnul ei ole võimalik „riigieelarvet korda teha ja katta tulevikukohustusi" ilma täiendavate maksude kehtestamiseta.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esitas riigikogule eelnõu, mille eesmärk on peatada ingliskeelestumine Eesti kõrgkoolides, tõsta õppekvaliteeti ja suurendada vilistlaste vastavust Eesti tööturu nõudmistele.
Tartu Ülikooli õppejõud Peeter Espak toob Postimehes ilmunud arvamusloos välja mitmeid näiteid, kus kunstlikult pealesurutavad sookvoodid on põhjendamatud ja kahjulikud ka naistele ning suurest ebavõrdsusest pole põhjust faktide taustal rääkida.
Riigkohtu esimees Villu Kõve arvab kirjastusele Juura antud intervjuus, et õigusharidus, mis "kunagi oli kvaliteedi märki kandev eliitharidus", on koos kõrgharidusega üldiselt massiülikooli tingimustes alla käinud.
Ligi 1300 Ameerika Ühendriikide õppejõudu on kirjutanud alla Stanfordi akadeemilise vabaduse deklaratsioonile, millega nõutakse ülikoolidelt sõnavabadust ja institutsionaalset erapooletust.