Foto: adil113/Flickr.com

Samal ajal, kui USA esindajatekoja luurekomisjoni esimees Devin Nunes rääkis ajakirjanikele Donald Trumpi jälgimisest luurekogukonna poolt, saatis advokaat ja FreedomWatchi esimees Larry Klayman nimetatud komisjonile kirja, milles palub tungivalt tegutseda lähtuvalt nende kliendi poolt vande all antud ütlustest, mis "aitavad lükata ümber väited, nagu poleks presidendi ja tema tiimi pealtkuulamise kohta tõendeid."

Kui Klaymani klient, CIA ja NSA vilepuhuja Dennis Montgomery kahe aasta eest oma informatsiooni kohaste kanalite kaudu kongresmenidele ja senaatoritele edastada üritas, peeti paremaks teda ignoreerida, vahendab ZeroHedge.

Seetõttu võttis Montgomery ühendust Klaymaniga, kes omakorda pöördus FBI poole, kus vilepuhuja edastas materjali (47 kõvaketast ja üle 600 miljoni lehekülje informatsiooni) ning andis vande all intervjuu, kirjeldades, kuidas riikliku luure direktor James Clapper, CIA boss John Brennan ja agentuurid Barack Obama administratsiooni ajal selliste isikute nagu tol ajal ärimehena tegutsenud Trumpi järele ebaseaduslikult luurasid.

Advokaadi kinnitusel töötas Montgomery Clapperi ja Brennaniga "kõrvuti ning nägi lähedalt, kuidas toimis orwellik Suure Venna stiilis tungimine inimeste eraellu."

Lisaks kinnitas vilepuhuja, et nimetatud agentuurid manipuleerisid 2008. aastal presidendivalimiste tulemusi Floridas, aidates Obamal Valgesse Majja jõuda.

Klayman käis nädal tagasi oma informatsiooniga Washingtonis ning ei saanud Nunesi jutule, kuid kohtus luurekomisjoni juristi Allen R. Souzaga, keda ta palus Nunesit asjaoludest teavitada.

Lugege ka Klaymani põhjalikku ülevaadet asjaoludest.

Klaymani kiri Nunesile on siin.

Vilepuhujad on kangelased ja patrioodid