Hillary Clinton kõnepuldis. Foto: Scanpix

Läbikukkunud presidendikandidaat Hillary Clinton on eraldanud 800 000 dollarit oma kampaaniafondist vastupanuliikumise edendamiseks, mis käivitus kohe pärast Donald Trumpi valituks osutumist Valgesse Majja.

Clintoni rajatud rühmitus Onward Together (eest. k. koos edasi) on pühendunud "inimeste julgustamisele organiseeruda, osaleda ja kandideerida," kirjutab The Washington Free Beacon.

Lisaks toetab Clinton rahaliselt teisigi liberaalseid rühmitusi (nagu Swing Left, Run for Something, Emerge America), mis talle tema enda sõnutsi "muljet on avaldanud."

"Alates naiste marsist kuni lennujaamadeni kogu maal, kus kogukonnad tervitavad pagulasi ja immigrante … avaldavad ameeriklased enam kui iial varem avalikult oma arvamust," kirjutas Clinton maikuus oma toetajatele.

"Ma usun raevukamalt (ingl. k. more fiercely) kui kunagi varem, et kodanike sekkumine igal tasandil on tugeva ja elujõulise demokraatia jaoks keskne küsimus."

Ning seetõttu "mõnedel puhkudel me pakume neile organisatsioonidele otsest rahastust. Teiste puhul me aitame võimendada nende tööd ning anname oma panuse, et aidata neil kasvatada kuulajaskonda ning laiendada haaret."

Markus Järvi: roosa revolutsioon