Ameerika Phendriikide endine president Donald Trump. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide 45. president Donald Trump avas käesoleval nädalal enda presidendiametile, esileedi Melania Trumpi tegemistele ja America First tegevuskavale pühendatud ilmavõrgulehe. Viimasest võib välja lugeda nii mõndagi 2024. aasta Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste ja Trumpi edasiste poliitikuplaanide kohta.

Hetkel on keskkond suhteliselt tagasihoidlik. www.45office.com avaleheküljelt leiab järgneva lühitutvustuse: 

Donald J Trumpi kontor on pühendunud Trumpi administratsiooni suurepärase pärandi säilitamisele, edendades samal ajal America First (esmalt Ameerika Ühendriigid; loosungi mõte on selles, et kui Ameerikal on hea, siis on hea ka ülejäänud maailma riikidel ja iga riik peaks esmalt enda heaolule pühenduma) tegevuskava. Pöördudes kodanike poole ja kaasates kodanikuaktiviste kavatseb Donald J Trumpi kontor edaspidigi informeerida, harida ja näidata iga eluvaldkonna ameeriklastele eeskuju ning seda kõike ajal kui me püüame ehitada tõeliselt suurepärast Ameerika tulevikku. Läbi oma kontori kavatseb president Trump edaspidigi olla väsimatu meie maa rasket tööd tegevate meeste ja naiste eestkõneleja ja kanda hoolt selle eest, et nad saaksid elada turvaliselt, väärikalt, jõukalt ja rahus.

Leheküljel on peale avakuva veel kolm alajaotust: Donaldi ja Melania ametiaja ülevaated, kontaktivorm ja ajakirjanikele suunatud osa.

Donald Trumpil on kavas kahe-kolme kuu jooksul avada lisaks oma sotsiaalmeediaplatvorm ja ilmselt selleks ajaks on oodata, et kõnealusele ilmavõrguleheküljele on rohkem sisu peale kasvatatud. 

Trumpi pildile ilmumine on peavooluajakirjanduse jaoks kahtlemata rõõmusõnum, sest Joe Bideni tegemised publikut ei köida ning lehtede reitingud on viimasel ajal olnud vabalanguses.

Ühendkuningriigi proletaarlaste päevaleht The Guardian kirjutab “Donald Trump kasutab uut ilmavõrgulehekülge oma presidendiaja ajaloo ümberkirjutamiseks”.

Teine vasakäärmuslik väljaanne The Independent süüdistab Trumpi aluseltult Washington DC 6. jaanuari Kapitooliumil toimunud “rahumeelses meeleavalduses”, koroonaviiruses ja keskkonna hävitamises: “Trump kasutab uut ilmavõrgulehte presidendiameti ajaloo ümberkirjutamiseks – need on asjad, mida ta unustas mainida”.

Toimetas Karol Kallas