Rain Epler. Foto: kuvatõmmis ERRist.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kinnitas tänasel istungil keskkonnaministri kandidaadiks Rain Epleri.

Epler ütles EKRE volikogus, et peab vajalikuks minna edasi metsamajanduse arengukavaga.

„Metsanduse arengkava koostamisel osalevad mitmed huvigrupid, kellel on erinev nägemus meie metsade mõistlikust majandamisest. Asun tööle selle nimel, et erimeelsustele vaatamata osapooli rahuldava kokkuleppeni jõuda," ütles Epler.

Epler peab oluliseks üle-euroopalise roheleppega seoses luua võimalusi ettevõtjatele ning hoida bürokraatia minimaalsena. Samuti peab Epler oluliseks hoogustada debatti tuumaelektrijaama vajalikkuse ja võimaluste üle.

„Meie riigi energiajulgeoleku huvides on oluline aktiivselt tegeleda põlevkivi- ja taastuvenergiale alternatiivide otsimisega. Uute energialiikidega seonduvad küsimused tuleb ühiskonnas põhjalikult läbi arutada," ütles Epler.

Rain Epler on rahandusministri nõunikuna tegelenud viimased poolteist aastat intensiivselt rohe- ja metsateemadega ning olnud keskkonnaministeeriumiga tihedas koostöös.

Varem on Epler töötanud kindlustusfirmades AON ja RSA ning Swedbanki kindlustusseltsis. Eplerile kuulub Pühajõe pruulikoda OÜ ja arvutialaseid konsultatsioone pakkuv Kolmejalgne mündiga konn OÜ. Ta on Riigimetsa Majandamise Keskuse, Kredexi ja EAS-i nõukogu liige.

Ta on õppinud Tartu Ülikoolis juhtimist ja välismajandust ning Eesti IT Kolledžis infosüsteemide analüüsi. Rain Epler on abielus, peres kasvab kolm last.

Senine keskkonnaminister Rene Kokk lahkub ametist tervislikel põhjustel.

Toimetas Jaanus Vogelberg