Surrogaatema Cecile Eledge (keskel) sünnitas oma homoseksuaalsele pojale Matthew'le (vasakul) ja tolle "abikaasale" Elliotile (paremal) lapse ja iseendale lapselapse ning oma lapse "abikaasale" õetütre kellele pandi nimeks Uma, 25. märtsil 2019 Nebraskas. Foto: Scanpix

61-aastane Nebraska naine oli surrogaatemaks oma homoseksuaalsele pojale ja tolle meessoost partnerile, sünnitades seeläbi iseendale lapselapse, vahendab Postimees.

Postimees vahendas eile oma Terviseportaalis [mitte meelelahutusportaalis Elu24 – toim] nende hinnangul "südamlikku" lugu sellest, kuidas 61-aastane Nebraska naine Cecile Eledge sünnitas eelmisel nädalal oma homoseksuaalsele pojale Matthew Eldge'ile ning tolle meessoost "abikaasale" Elliot Doughtery'le tütre ning ühtlasi iseendale lapselapse nimega Uma Louise.

Kui algselt tegi Cecile ettepaneku hakata oma pojale ning tolle meessoost partnerile surrogaatemaks rohkem naljana, siis hilisema uurimise käigus kinnitas viljatusravi arst neile, et see on tegelikult täitsa mõeldav lahendus. Kui ka eelnevad testid kinnitasid, et Matthew ema sobib oma pojale surrogaatemaks ei olnud Cecile'il nüüd enam vähimatki kahtlust, et tahab oma poja last ilmale kanda.

Kui seemnerakk pärines Matthew'lt, siis munarakudoonoriks oli Ellioti õde Lea Yribe, seega sünnitas Matthew surrogaatemast ema oma homoseksuaalse poja meessoost "abikaasale" ühtlasi nii (mittebioloogilise) lapse kui ka (bioloogilise) õetütre, tehes temast korraga nii (teise) "isa" kui ka onu.

Nii laps kui ka (surrogaat)ema/vanaema tunnevad ennast nädal peale sündi hästi.

Varro Vooglaid: liberaalne meedia tegeleb ideoloogilise propagandaga

Uudist kommenteeris sotsiaalmeedias ka Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid, kes leidis, et Postimehe kallutatud kajastus on taaskord hea näide liberaalse meedia ideoloogilisest propagandast:

"Täna Postimehes avaldatud "uudis" 61-aastasest surrogaatvanaemast, kes otsustas sünnitada oma pojale ja tema homoseksuaalist elukaaslasele lapse, on heaks näiteks sellest, kuidas liberaalne meedia tegeleb mitte uudiste vahendamise, vaid ideoloogilise propagandaga. Objektiivis avaldatud temaatilise uudise pealkirjas on loo absurdsus tabavalt kokku võetud: "Ema sünnitas ühe ropsuga oma pojale lapse, endale lapselapse ning oma poja mehele õetütre"."

Täna Postimehes avaldatud "uudis" 61-aastasest surrogaatvanaemast, kes otsustas sünnitada oma pojale ja tema homoseksuaalist elukaaslasele lapse, on heaks näiteks sellest, kuidas liberaalne meedia tegeleb mitte uudiste vahendamise, vaid ideoloogilise propagandaga. Objektiivis avaldatud temaatilise uudise pealkirjas on loo absurdsus tabavalt kokku võetud: "Ema sünnitas ühe ropsuga oma pojale lapse, endale lapselapse ning oma poja mehele õetütre".

Posted by Varro Vooglaid on Neljapäev, 4. aprill 2019

 

"Südamlikku" uudist toimetas Martin Vaher

Postimehe "südamlik uudis" surrogaatvanaemast on tüüpiline näide ideoloogilisest propagandast