Täna Postimehe veebis avaldatud "südamlik lugu" 61-aastasest naisest, kes otsustas sünnitada oma pojale ja tema meessoost elukaaslasele lapse, olles seega ühtaegu nii ema kui ka vanaema rollis, on tüüpiline näide uudiste pähe avaldatud ideoloogilisest propagandast, märgib oma kommentaaris Varro Vooglaid.

Vooglaid juhib oma kommentaaris tähelepanu tõsiasjale, et liberaalne meedia ei pööra mitte kunagi tähelepanu väga tõsistele moraalsetele probleemidele, mis seonduvad kõnealuses loos kajastatud praktikatega. Küll aga lisatakse sellistele lugudele pidevalt ideoloogiline pitser, andes uudisena esitletud materjalis lugejaile väga selge suunise, millises võtmes esile toodud fakte tõlgendada.

"See kaasus peegeldab selgesti läänemaailmas üha sügavamalt juurdunud individualistlikku ja egotsentrilist mõttelaadi, mille kohaselt leitakse, et täiskasvanud inimestel on õigus saada kõike, mida nad tahavad – ka loomuseaduse elementaarsete põhimõtete kõrvaleheitmise hinnaga. Kui inimesed tahavad endale last, siis nad lihtsalt hangivad lapse, nagu aksessuaari, pööramata vähimatki tähelepanu laste elementaarsele loomuseaduslikule õigusele emale ja isale," ütles Vooglaid.

Vaata lähemalt videokommentaarist.

Ema sünnitas ühe ropsuga oma pojale lapse, endale lapselapse ning oma poja mehele õetütre