Nelja tärni "naisadmiral" Rachel Levine. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide tervishoiu ja sotsiaalteenuste ministeerium teatas teisipäeval 19. oktoobril, et ministri asetäitjast, kes on ennast naiseks pidav mees ja kannab täna nime Rachel Levine, sai riigi esimene nelja tärni naisadmiral.

Levine'ist sai mittesõjaväelise, kuid vormi kandva Ameerika Ühendriikide Rahvatervise Teenistuse (The Commissioned Corps of the U.S. Public Health Service;  USPHS Commissioned Corps), mis on üks riigi kaheksast vormi kandvast väeliigist, kõrgem juht, vahendab Breitbart.

"Admiral Rachel Levine, kes on tervishoiu ja sotsiaalministeeriumi (Department of Health and Human Services; HHS) aseminister ja rahvatervise teenistuse juht, vannutati tseremoniaalselt nelja tärni admiraliks, seisab HHS pressiteates. Pressiteates kinnitatakse lisaks, et tegemist on "esimese naissoost nelja tärni admiraliga".

"Admiral Levine hakkab juhtima kuute tuhandet rahvatervise teenistuse ametnikku, kes on pühendunud meie riigi kõige kehvemas olukorras ja haavatavamate elanikkonna gruppide teenimisele," jätkas pressiteade, lisades, et tegemist on "ajaloolise" sündmusega.

USA tervise- ja sotsiaalminister Xavier Becerra, kes pälvis hiljuti tähelepanu sõimates Covid-19 läbipõdenud inimesi, kes ei soovi ennast vaktsineerida, "lamemaalasteks", nimetas ennast naiseks pidava mehe nelja tärni "naisadmiraliks" saamist "tohutuks sammuks meie rahvuse võrdsuse suunas". 

"See on HHS jaoks uhkust tekitav hetk. Admiral Levine – kes on suurte saavutustega pediaater, kes juhib meie ministeeriumis tervisekäitumist jõustavate tervishoiuteenustele ligipääsetavuse ja tervishoiuteenuste õigluse agendat – on meie tervislikuma Ameerika ehitamise töös imetlusväärne ja kriitiline kaaslane," rääkis Becerra.

Oma tänukõnes Levine, kes sündis Richardina, võttis rõõmuga omaks, et ta on "esimene naissoost nelja tärni sõjaväelane Ameerika Ühendriikide Rahvatervise Teenistuses ja esimene avalikult transsooline nelja tärni kindral kõigis kaheksas vormi kandvas teenistuses". 

"See on tähtis sündmus ja mul on hea meel võtta see roll, kuna sedasi saan ma avaldada [teenistusele] suurt mõju ja minu auaste saamisel on ajalooliselt sümboolne tähendus," kuulutas Levine. "Olgu minu ametisse nimetamine esimene paljudest sarnastest, mis aitavad meil luua hulga kaasavama tuleviku."  

Enne HHS aseministriks asumist pälvis Levine tähelepanu Pennsylvania osariigi terviseministrina, kes kaitses demokraadist kuberneri Tom Wolfi jõhkraid Covid-19 meetmeid.

Levine sattus eelmisel aastal kriitikatulle kui ta, vastupidiselt osariigi oma ametkonna kehtestatud reeglitele, viis Covid-19 haiguspuhangute levides ema hooldekodust minema.

Oskamatust ja hoolimatust juhtimisest tingitud asukate suure suremuse tõttu Covid-19sse on Ühendriikide vanadekodusid nimetatud ka "surmaväljadeks".

Toimetas Karol Kallas