Illustratsioon: Phongphan/Bigstockphoto.com

Peamise krüptovaluutana tuntud Bitcoini kurss on aasta lõpu eel tõusnud enneolematu kõrguseni, ületades 22 tuhande euro piiri. Täpsemalt on uudise avaldamise hetkel üks Bitcoin väärt 22 700 eurot.

Veel 2020. aasta alguses oli Bitcoini kurss 6000 euro piiril, mis tähendab, et aastaga on Bitcoini väärtus suhtes euroga kasvanud veidi vähem kui neli korda. Ainuüksi detsembrikuus on kurss euro suhtes tõusnud ca 44 protsenti.

Blockchain.com andmetel on sel aastal krüptovaluutade “rahakottide” arv kasvanud 40,46%, mis tähendab, et juurde on loodud ligi 18 miljonit uut krüptokontot. See osutab omakorda, et üha enam inimesi ja ka fonde paigutab oma rahalised vahendid krüptovaluutadesse.

Bitcoini kursi tõus suhtes euroga aastal 2020

Mitmete asjatundjate hinnangul võib Bitcoini suurem hinnatõus seista alles ees ning seda peetakse seda tõenäolisemaks, mida suurema hoo võtab sisse eurode, dollarite ja teiste nö tavavaluutade juurde trükkimine ehk mida enam kasvab inflatsiooni risk. Teised pelgavad aga Bitcoini kursi suurt kukkumist.

Kõigi Bitcoinide summaarne turuväärtus ületab praegu 450 miljardit dollarit. Optimistid usuvad aga, et järgmise aasta lõpuks on see paisunud triljoni dollari piirini. Olemasoleva kulla väärtus kokku on praegu ca kümme triljonit dollarit.

Toimetas Varro Vooglaid