Pedofiil Jeffrey Epsteini lahkamistulemused viitavad võimalikule mõrvale. Foto: Scanpix

Lahkamine tuvastas väidetavalt enesetapu sooritanud seksuaalkurjategijal kaelaluumurru, mis viitab pigem kägistamisele kui poomisele. Surmahommikul olevat tema kongist kostunud ka karjumist ja kriiskamist. Ühtlasi olevat Epstein pärast varasemat väidetavat enesetapukatset väljendanud kartust, et mõjuvõimsad isikud võivad üritada teda takistada võimudega koostööd tegemast.

Väljaanne The Washington Post sai kolmapäeva hilisõhtul enda valdusesse alaealiste prostitutsioonile sundimises süüdistatud Jeffrey Epsteini lahkamistulemused, mis tuvastasid tema kaelal mitmeid luumurde, mis viitavad pigem mõrvale kui enesetapule poomise läbi, mida käsitletakse hetkel arvatava surma põhjusena.

USA Patoloogide Riikliku Ühingu presidendi Jonathan Ardeni sõnul avastati lahkamise tulemusena, et Epsteinil oli murdunud kõripiirkonnas asuv hüoidluu, mille purunemist esineb tavapäraselt kägistamismõrva ohvritel.

Kuigi ei saa välistada, et see luu võib ka poomisel murduda, juhtub seda asjatundjate sõnul siiski sagedamini siis, kui inimene puuakse üles, mitte ei soorita ise poomise läbi enesetappu. Nende väitel on enamik lahatuid, kellel nad on hüoidluu murru tuvastanud, kas mõrva või ebaseadusliku hukkamise ohvrid.

Ka New Jersey Bergeni maakonna patoloogi Zhongxue Hua hinnangul on selline luumurd enesetapu puhul ebatavaline: "Kaelamurd on [enesetapu puhul] ebatavaline, kuid esmalt peame välja uurima, millal see juhtus."

Juhul kui Epsteini kaelamurd oli äsjane, siis on tegemist "vähemalt väga ebatavalise enesetapuga".

New Yorgi peapatoloogi büroo ei ole lahkamistulemusi veel kommenteerinud ning ühtlasi ei ole teada, millal lahkamise aruanne avalikustatakse.

Ühtlasi on tähelepanuväärne, et Föderaalse Vanglate Büroo sõnul sooritati Metropolitan Correctional Center'i kinnipidamisasutuses, kus Epsteini surma hetkel hoiti, viimane enesetapp 2006. aastal ning et USA vanglasüsteemis on enesetapumäär madalam kui kogu USA rahvastiku lõikes.

Epstein kartis, et mõjuvõimsad isikud üritavad teda vaigistada

Pärast oma väidetavat enesetapukatset mõned nädalad enne oma surma olevat Epstein ametnikele tunnistanud, et ta kardab, et mõjuvõimsad isikud võivad üritada teda takistada võimudega koostööd tegemast.

Samuti olevat ühe tunnistaja sõnul Epsteini surma hommikul tema kongist kostunud karjumist ja kriiskamist.

Allikad: Reuters, Evening Standard, CBS News

Toimetas Martin Vaher

New Yorgi endine linnapea: 50 väga tähtsal isikul oli põhjus Epsteini tapmiseks

Trump kahtlustab, et Epsteini "enesetapu" taga võivad olla Clintonid