New Yorgi föderaalvangla Metropolitan Correctional Centre, kus miljardärist seksuaalkurjategija Jeffrey Epstein endalt väidetavalt elu võttis. Foto: Wikimedia Commons

Ametnike sõnul jäid seksuaalkurjategijat Jeffrey Epsteini valvama pidanud vangivalvurid tema surmaööl magama ega kontrollinud teda kolme tunni vältel. Oma vea varjamiseks võltsisid nad hiljem raporteid, vahendab The Independent.

Kuigi kohtumõistmist ootavat Epsteini oleks pidanud kontrollima iga 30 minuti tagant, jätsid vangivalvurid ta surmaööl tervelt kolmeks tunniks järelvalveta, kuna olid väidetavalt magama jäänud.

Hiljem võltsisid nad aga oma vea varjamiseks raporteid. See tuli ilmsiks, kui pärast Epsteini surma vaadati üle valvekaamerate salvestised ning võrreldi neid valvurite poolt tehtud sissekannetega Epsteini kongi väidetava kontrollimise kohta.

Ühtlasi ei olnud üks valvuritest tavaline vanglaametnik, vaid asendaja, kes oli palgatud kroonilise tööjõu puuduse leevendamiseks vanglas.

Praeguseks on need kaks valvurit saadetud puhkusele ning New Yorgi Metropolitan Correctional Centre'i vanglaülem määratud uuele ametikohale, samal ajal kui föderaalvõimud Epsteini surma asjaolusid uurivad.

Praeguseks on ka selgunud, et Epstein viibis surmaööl oma kongis üksinda, kuna tema kongikaaslane oli päev varem mujale üle viidud ning kedagi teist ei olnud veel sinna asemele määratud.

Toimetas Martin Vaher