New Yorki vabadussammas Pilt: BigStockPhoto

Katoliikliku Crisis Magazine'i peatoimetaja ja tuntud ühiskonnategelane Eric Sammons võtab sotsiaalmeedias kokku viimased neli Ameerika Ühendriikide demokraatia, korruptsiooni ning vabaduste vaenulikku aastat.

Vaatame, mis on viimase nelja aastaga Ameerika Ühendriikides juhtunud:

  • 2020. aasta valimiste ajaks suleti terve riik viiruse tõttu, mis loodi välismaal asuvas laboris, mida rahastasid Ameerika Ühendriikide maksumaksjad.
  • Sulgemiste ajal toimusid Ameerika Ühendriikide linnade tänavatel rassirahutused, mida ülistasid ja millele kiitsid takka samad inimesed, kes nõudsid sulgemisi. Samal ajal piirati äärmiselt karmilt presidendikampaania ürituste korraldamise võimalusi.
  • Valimisi selgelt manipuleeriti ja võib isegi väita, et võit varastati.
  • Valitseva partei peamist poliitilist vastast ahistati järjepidevalt justiitssüsteemi poolt "kuritegude" ettekäändel, mille eest pole teised avaliku elu tegelased kunagi tagajärgi tunda saanud. 
  • Valitseva partei juht nimetati uuesti presidendikandidaadiks ilma nõutavate demokraatlike protsessideta. Üks tõsiseltvõetav rivaal lükati kõrvale enne kui inimesed hakkasid hääletama, kes võiks presidendikandidaadiks saada.
Eric Sammons Foto: CIC
  • Peamine poliitiline vastane mõisteti süüdi valitseva partei poolt ametisse nimetatud ja käitatava kohtu poolt kuritegude eest, mida pole võimalik lahti seletada ega kirjeldada.
  • Valitseva partei juht on aastaid vaimne invaliid ja mitte keegi ei tea, kes selle aja jooksul riiki täpselt juhtis.
  • Peamise poliitilise vastase vastu korraldati atentaadikatse ja tema turvateenistus, mida käitab valitsev partei, oli tema kaitsmisel nii jahmatavalt saamatu, et mõistlikud inimesed näevad selle taga vandenõud.
  • Valitseva partei juht loobub presidendiks kandideerimisest väga kummalisel viisil ja kinnitab enda asemele oma asetäitja. Naise, kes pole mitte kunagi võitnud ühtegi eelvalimist ja on ilmselgelt ebakompetentne. Ehk valitseva partei presidendikandidaadi valisid välja varjatud jõud ja tema poolt pole keegi hääletanud.

Kõike eelpool mainitut arvesse võttes võib iga objektiivne vaatleja nentida, et Ameerika Ühendriigid ei meenuta mitte millegagi kunagist demokraatlikku vabariiki.

Tõlkis Karol Kallas