Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip läinud aasta 19. septembril Brüsselis pressikonverentsi andmas. Foto: Scanpix

Euroopa Komisjoni teatel läheb neil “ebaseadusliku vihakõne” tsenseerimisega “järjest paremini” ning pardale hüppab ridamisi sotsiaalmeedia platvorme.

Värske hinnangu valguses on IT-ettevõtted eemaldanud keskmiselt 70 protsenti neile ette kantud “vihakõnest”, kirjutab The Daily Caller.

Alates 2016. aasta maist on Euroopa Komisjoni poolt kehtestatud tegevusjuhendi alusel “ebaseadusliku vihakõne” tsenseerimisele pühendunud mitmed tehnoloogiahiiud nagu Facebook, Twitter, Microsoft ja YouTube.

Komisjoni sõnutsi kehtestati juhend täiendamaks “seadusi võitluses rassismi ja ksenofoobia vastu, mis nõuab illegaalse vihakõne toimepanijate – kas internetis või väljaspool seda – efektiivset vastutuselevõtmist.”

Läinud reedel liitus osalejatega Google+ ning Facebooki kinnitusel ka nende tütarfirma Instagram.

“Tänased tulemused näitavad selgelt, et internetiplatvormid võtavad tõsiselt oma tõotust arvestada teadetega ning eemaldada ebaseaduslik vihakõne 24 tunni jooksul,” ütles Euroopa Komisjoni asepresident digitaalse ühisturu vallas Andrus Ansip.

Twitter hakkab jälgima kasutajate käitumist “väljaspool platvormi”